League of Legends roadmap – zapowiedź nowego bohatera w LoLu

Riot Games ujawniło na oficjalnej stronie League of Legends roadmapę odnośnie bohaterów w nadchodzących miesiącach.

W obszernym wpisie na oficialnej stronie League of Legends Ryan „Reav3” Mireles czyli główny producent ds. bohaterów Ligi dzieli się planami odnośnie bohaterów na najbliższe miesiące. W udostępnionej roadmapie rioter zapowiada całkiem nową bohaterkę.

Nawet nie myślcie o zamykaniu oczu! Zespół ds. bohaterów wkrótce będzie coś dla was miał. Coś pięknego, coś nieuniknionego, coś zapowiadanego. Nowego zwadźcę przeznaczonego dla wszystkich lubiących grać w dżungli. Nową cesarzową, której trzeba się pokłonić… i której z pewnością się pokłonicie.

Ci, którzy zrobią to dobrowolnie, zostaną nagrodzeni włączeniem we wzbierające odmęty Lawendowego Morza, którego fale uderzają we wrogie struktury obronne. Poddajcie się swojej cesarzowej i pozwólcie jej karmić się waszą esencją, a zostaniecie częścią nowej ewolucji w historii Runeterry. Ponadto, jeśli jej ulegniecie, w ramach premii będziecie mogli podziwiać jej prawdziwą elegancję, prawdziwą urodę i prawdziwą twarz Pustki.

Ze słów riotera wynika, że nowa bohaterka będzie pochodzić z pustki, czyli krainy przerażających monstrów i będzie to bohaterka przeznaczona do gry w dżungli.

Następnie rioter dzieli się tajemniczą zapowiedzią kolejnego bohatera, prawdopodobnie związanego z żywiołem wody. Prawdopodobnie będzie to postać meele przeznaczona do gry w dolnej alei, o której Riot Games wspomniało przy okazji prezentacji z początku roku.

Następnie zespół ds. bohaterów chciałby wszystkich was zaprosić do Ostrygowej Chaty Ostrygowego Billa! Słuchając jego niestworzonych opowieści, będziecie mogli częstować się najlepszymi ostrygami w całej Runeterze!

Właściwie to wpadliśmy tam zeszłego wieczoru, ale okazało się, że miejscówka jest kompletną ruiną. Wszędzie widać było połamane stoły, potłuczone butelki i dziwnie błyszczące kałuże. Według Ostrygowego Billa wszystko to było dziełem pstrokatego, ale śmiertelnie groźnego gościa, który przybył do Runeterry z zamorskich krain.

Kolejnymi rzeczami, o których wspomniano, są VGU Udyra, nad którym pracuj ą od zeszłego roku w związku z wygraniem przez niego ankiety dotyczącej VGU na 2022 rok, która odbyła się na początku roku 2021, oraz przeróbką umiejętności Aureliona Sol nazwanymi przez Riot Games: Comprehensive Gameplay Update (wszechstronną aktualizację rozgrywki), czyli CGU. Jest to zupełnie nowy rodzaj przeróbki bohatera polegający na całkowitym przerobieniu zestawu umiejętności bohatera od podstaw, nie ruszając jednocześnie ich warstwy wizualnej i fabularnej.

Jeżeli chudzi o etap, na którym są Rioterzy odnośnie przeróbki Udyra :

Poza tym, co zostało już powiedziane o Udyrze w naszej ostatniej aktualizacji, nie ma zbyt wiele do dodania — wciąż jest dużym chłopcem przesiadującym we freljordzkiej dziczy, w której komunikuje się z duchami zwierząt. Podstawowy Udyr jest już ukończony i koncentrujemy się obecnie na jego katalogu skórek, przy czym większość zespołu pracuje nad skórką Strażnik Przodków. Bardzo zależy nam na włożeniu w nią całej naszej miłości i uwagi, ponieważ jest Legendarna, ale nie tylko dlatego.

Jednym z celów, jeśli chodzi o Strażnika Przodków, jest zachowanie kwintesencji starego Udyra, dlatego powinien przypominać o jego szkoleniu w Ionii i wykorzystywać te same zwierzęta, co Udyr sprzed VGU (tygrysa, niedźwiedzia, żółwia i feniksa). Chcieliśmy, aby Strażnik Przodków dał nowe życie starym zwierzęcym formom Udyra, podkręcając je poza skalę. Nie chcę psuć na razie niespodzianki, więc pokażę tylko grafikę koncepcyjną i wczesne modele skórki Strażnik Przodków w stanie przed rozpoczęciem przemiany w któregoś z duchów zwierząt.

Celem CGU jest aktualizowanie rozgrywki dwóch rodzajów bohaterów: tych, którzy mają wysokiej jakości grafikę i fabułę, ale rozgrywka nie dorasta do rozbudzanych przez nie oczekiwań, albo bohaterów z problematyczną rozgrywką, której nie da się poprawić zmianą jednej, czy dwóch umiejętności (tak jak udało się to w przypadku małych korekt Tahma Kencha). Proces polega na przerobieniu zestawu umiejętności bohatera od podstaw, korzystając z jego dotychczasowego modelu, motywu i fabuły. ASol będzie pierwszym bohaterem, który otrzyma CGU, i jeśli będziecie zadowoleni z rezultatów, być może zastanowimy się nad kolejnymi bohaterami, których należy zakwalifikować w przyszłości do jednej z tych dwóch kategorii.

Plany Rioterów odnośnie Aureliona Sol:

Wracając do Aureliona Sola. Naszym celem jest zapewnienie kosmicznemu szczeniakowi całkowicie nowego zestawu umiejętności poprzez gruntowne zmiany podobne do zmian VGU Urgota czy Siona, zachowując jednocześnie jego obecną tożsamość.

Chcemy położyć nacisk na to, że jest smokiem, ponieważ uważamy, że ta strona jego motywu nie jest obecnie wykorzystywana w wystarczającym stopniu. Sądzimy też, że dzięki naszemu nowemu podejściu do jego rozgrywki przemeblowującej układ gwiazd, stanie się ona bardziej spektakularna w odbiorze i intuicyjna w obsłudze. Chociaż wszystko może się jeszcze zmienić, obecnie planujemy, że nowy i doskonalszy gwiezdny smok trafi do waszych rąk pod koniec tego roku. Mamy szczerą nadzieję, że wreszcie spełni założenia fabuły, które wzbudziły wasz entuzjazm wiele księżyców (gwiazd?) temu.

Kolejną rzeczą są wstępne plany na VGU Skarnera, który wygrał tegoroczną ankietę:

Porozmawiajmy o bohaterze, który wygrał głosowanie na VGU przeprowadzone na początku tego roku: o Skarnerze. Nie zaczęliśmy jeszcze oficjalnie prac nad VGU Skarnera (zaczną się już wkrótce), ale to nie powstrzymało Larry’ego „BravoRay” Raya od robienia ogólnych szkiców „inspiracyjnych”. BravoRay jest wielkim fanem Skarnera i nie potrafił sobie tego odmówić, więc uznałem, że warto będzie pokazać kilka jego inspirujących pomysłów.

Całość wpisu dostępna jest tutaj.