Nowości w patchu 3.5 w League of Legends Wild Rift

Riot Games udostępniło omówienie nowości w patchu 3.5 w League of Legends: Wild Rift

Riot Games na oficjalnym kanale Youtube udostępniło zapowiedź nowości w patchu 3.5 w League of Legends: Wild Rift, czyli mobilnej wersji komputerowego League of Legend. Wśród wymienionych nowości znaleźli się nowi bohaterowie, nowe wydarzenie, zmany w dżungli, nowe przedmioty dla magów i zabójców a także zmiany run. Nie zabrakło również nowych skórek dla już dostępnych postaci.

Wśród postaci, które pojawią się w mobilnej wersji League of Legends znajdą się:

Aatrox

Aatrox i jego pobratymcy, kiedyś szanowani obrońcy Shurimy przed Pustką, ostatecznie stali się jeszcze większym zagrożeniem dla Runeterry niż sama Pustka i zostali pokonani tylko dzięki przebiegłym czarom śmiertelników. Lecz po latach spędzonych w więzieniu Aatrox był pierwszym, który ponownie wydostał się na wolność, spaczając i przemieniając wszystkich wystarczająco głupich, by spróbować władania magiczną bronią, która zawierała jego esencję. Teraz wędruje po Runeterze z ukradzioną powłoką skrzywioną na brutalne podobieństwo swej poprzedniej postaci i pragnie apokaliptycznej zemsty, której powinien był dokonać już dawno.

Kayn

Niemający sobie równych w praktykowaniu zabójczej magii cienia, Shieda Kayn toczy boje o swoje prawdziwe przeznaczenie — czyli o to, by pewnego dnia poprowadzić Zakon Cienia ku nowej erze ioniańskiej dominacji. Posługuje się żywą bronią Darkinów zwaną Rhaastem, niezrażony tym, że powoli wypacza ona jego ciało i umysł. Ta sytuacja ma tylko dwa możliwe rozwiązania: albo Kayn zmusi broń do posłuszeństwa… albo złowieszcze ostrze pochłonie go całkowicie, doprowadzając do zniszczenia Runeterry.

Lillia

Nieśmiała i płochliwa Lillia, wróżkowa sarenka, snuje się po lasach Ionii. Lillia ukrywa się przed śmiertelnikami, których tajemnicza natura już dawno ją urzekła, ale i zastraszyła. Ma ona nadzieję odkryć, dlaczego ich marzenia nie kierują się już do Śniacego Drzewa. Podróżuje teraz po Ionii z magiczną gałązką w ręku, próbując odnaleźć niespełnione sny ludzi. Tylko wtedy Lillia może rozkwitnąć i pomóc innym rozplątać swoje obawy, aby odnaleźć iskrę w środku. Iip!

Zmiany w dżungli obejmują:

  • Zmiany w sposobie dzielenia się buffami, które obejmują wprowadzenie mechaniki dzielenia się buffem z sojusznikiem polegające na pojawieniu się kręgu, w który wejść może sojusznik dżunglera, co spowoduje przyznanie mu odpowiednio niebieskiego, lub czerwonego buffa
  • Wprowadzeniewzmocnienia specyficznego tylko dla Dżunglera nazywającego się Konserwacja. Mechanika ta polega na tym, że wraz z przebiegiem rozgrywki będzie zdobywało się stacki konserwacji a zabicie dużego potwora w dżugli zamieni je na złoto. Wzmocnienie to jest pewnego rodzaju wskazówką by utrzzymać balans między gankowaniem a farmieniem w dżungli.
  • Zmiany czaru przywoływacza porażenie polegające na usunięciu czerwonego porażenia a także nastąpi zmiana tego, w jaki sposób można ulepszć ten czar przywoływacza. Dotychczas porażenie ulepszało się wraz z liczbą zabitych stworów, a także było zależne od poziomu. Od patcha 3.5 ulepszenie porażenia będzie zależne od liczby użyć tego czaru w trakcie rozgrywki. Dodatkowo zarówno podstawowe porażenie, jak i jego ulepszona wersja będą zadawać stałą wartość obrażeń, zamiast skalować się.
  • Ogólne zmiany zachowania potworów w dżungli
  • Usprawnienia herolda Riftu

Nowe przedmioty które trafią do gry wraz z patchem 3.5:

  • Skupienie Horyzontalne
  • Pozdrowienia Lorda Dominika

Zmiany przedmiotów:

  • Złodziej dusz zyska nową pasywkę, która polega na tym, że udział w zabójstwach skraca cooldown umiejętności podstawowych, oraz przyznaje dodatkową moc umiejętności na kilka sekund

Nowe runy, które trafią do gry:

  • Pęd fazowy
  • Niespodziewane uderzenie

Do gry trafi również nowy, ograniczony czasowo tryb znany z PCtowej wersji gry, czyli Jeden dla wszystkich polegający na tym, że gracze najpierw głosują nad bohaterami, a następnie z puli bohateró, nad którymi głosowali gracze losowo wybierany jest jeden i to właśnie tym wylosowanym bohaterem będzie grać cała drużyna.

W patchu 3.5 zadebjutuje również nowa przepustka sezonowa, która umożliwi zdobycie unikalnej skórki dla Jhina nazywająca się Superzłoczyńca Jhin, oraz masę innych nagród.

oto jak prezentuje się splashart dla tej skórki:

W patchu 3.5 będzie dostępne wydarzenie dobrze znane graczom PCtowej wersji League of Legends, acz w mocno zmodyfikowanej wersji. Będzie to wydarzenie Festiwal duchowego Rozkwitu, wraz z towarzyszącymi mu skórkami:

Lillia Duchowego Rozkwitu

Thresh Duchowego Rozkwitu

Yone Duchowego Rozkwitu

Yasuo Duchowego Rozkwitu

Teemo Duchowego Rozkwitu

Pozostałe skórki dla tego patcha to:

Soulhunter Kayn

Frostblade Irelia

Blood Moon Aatrox

oraz Ekskluzywne tylko dla Wild Rift skórki:

Chromacrash Ekko

Chromacrash Jinx

Chromacrash Samira

Crystal Rose Akali

Crystal Rose Riven

Crystal Rose Vi

Wszystkie zmiany w patchu 3.5 opisane są w tym wideo:

Patch 3.5 zadebjutuje już 17 listopada