Podsumowanie dotychczasowych wydarzeń z uniwersum Czarodziejek Gwiazd w League of Legends

Na stronie League of Legends zostało udostępnione podsumowanie wydarzeń z uniwersum Czarodziejek Gwiazd

Riot Games udostępniło na oficjalnej stronie League of Legends obszerne podsumowanie dotychczasowych wydarzeń z uniwersum Czarodziejek Gwiazd przed eventem, który zacznie się 14 lipca 2022 i będzie rozbudowywał historię oraz dalsze losy dotychczasowych oraz dopisze nowy rozdział w tym uniwersum przedstawiając nową drużynę Czarodziejek.

Jest to jedno z najbardziej lubianych alternatywnych uniwersów, a także ma najbardziej rozbudowane lore w stosunku do innych. Podsumowanie obejmuje wszystkie wideo oraz opowiadania dziejące się w świecie Czarodziejek.

Wszechświat i wszelkie życie zrodziły się ze światła Pierwszej Gwiazdy na początku czasu. Chcąc ochronić, to co stworzyła, i utrzymać przez wieczność nieprzerwany cykl życia, Pierwsza Gwiazda powierzyła jednostkom o żelaznej woli i czystych sercach okruchy swojej esencji — światła gwiazd — aby strzegły wszechświata po kres czasu.

Za dnia muszą zmagać się ze stresem, dramatami i problemami emocjonalnymi szkolnego życia. Nocą walczą z siłami zła, które pragną pogrążyć świat w ciemności. Wspólnie muszą odnaleźć nadzieję w sile przyjaźni i przezwyciężyć swoje zwątpienie, bo inaczej wypalą się i pogrążą w ciemności. Są Czarodziejkami Gwiazd!

Potężne i wyjątkowe Czarodziejki Gwiazd to żyjące supernowe, które likwidują zło w galaktyce, korzystając z cudownych mocy. Jednak ich fantastyczna egzystencja ma swoją cenę: są związane misją Pierwszej Gwiazdy i muszą walczyć, dopóki żyją.

Całość wpisu podsumowującego historię Czarodziejek dostępna pod tym adresem.