Projekt L, czyli bijatyka ze świata League of Legends będzie Free to Play

Riot Games podzielił się developer update odnośnie najnowszej gry z uniwersum League of Legends, czyli bijatyki pod kodową nazwą Projekt L, i potwierdza, że ta będzie dystrybuowana w modelu Free to Play

Riot Games opublikowało 2 minutowy developer update na temat najnowszego projektu studia, roboczo nazwanego Projekt L, czyli bijatyki z uniwersum League of Legends. W owym wideo Riot Games potwierdza, że gra będzie dystrybuowana w modelu Free to Play. Tom Cannon, czyli Rioter kierujący zespołem odpowiedzialnym za projekt L zaznaczył w filmie, że podstawowe mechaniki gry są gotowe, a większość zespołu została przekierowana do tworzenia bohaterów oraz ich mechanik, a także rzeczy obudowujących rozgrywkę takich jak rozgrywki rankingowe, czy systemy społecznościowe gry.

Rioter obiecuje, że gra będzie oparta o system monetyzacji, który szanuje zarówno czas gracza, jak i jego portfel, a także będzie pozbawiony mechanik pozwalających uzyskać znaczą przewagę graczom z zasobniejszym portfelem, czyli mówiąc krótko będzie pozbawiona Pay to Win. W tym developer update zaprezentowana została też nowa postać, która będzie dostępna w grze, czyli Illaoi. Na koniec developer zapowiada jeszcze jeden developer update odnośnie gry, który pojawi się pod koniec tego roku.

Całe developer update dostępne tutaj: