Projekt L : Najnowszy developer update bijatyki Riot Games

Riot Games opublikowało najnowszy developer update odnośnie Projektu L, czyli bijatyki z postaciami świata Runeterry.

Riot Games opublikowało na oficjalnym kanale Youtube najnowszy developer update odnośnie Projektu L, czyli bijatyki z postaciami świata Runeterry, czyli głównym uniwersum gier Riotu. Opubliokwany materiał jest ostatnim w tym roku developer update odnośnie gry. Wideo skupia się głównie na podstawach gameplayu, czyli podstawowych mechanikach bijatyki, a także na mechanice sojusznika pomocniczego.

Developer update zaczyna się od wspomnienia developingu Illaoi, czyli postaci, która została zapowiedziana jako grywalne w sierpniu tego roku. Developerzy wspominają o procesie projektowania kluczowych wizualiów postaci, a także jej postawowych mechanikach. Riot potwierdza równocześnie, że obecnie postać znajduje się w fazie testów wewnątrz studia.

Developer update w głównej mierze skupia się na gameplayu gry. Wspominają tutaj, że początkowo gra miała się skupiać wokół potyczek 1v1 postaciami znanymi z uniwersum Runeterry, czyli między innymi najpopularniejszej gry Riot Games, czyli League of Legends. Developerom zależy na tym, żeby gameplay był szybki, elastyczny oraz odpowiednio nagradzający czas poświęcony na wymasterowanie postaci. Główny projektant rozgrywki zaznacza jak istotny jest tuataj movement postaci, a także o fakcie, że każda z postaci ma swój charakterystyczny zakres ruchów wpływających na movement.

W kolejnej części wideo developerzy wspominają, że wprowadzenie mechaniki sojuszników asystujących dało grze zupełnie nowe możliwości taktyczne.

Całość developer update dostępna jest poniżej: