Riot Games wprowadza zabezpieczenie 2 FA do konta Riot

Riot Games wprowadziło dodatkowe zabezpieczenie konta Riot w postaci 2FA.

Wielostopniowa weryfikacja 2FA jest środkiem bezpieczeństwa, który daje dostęp do osobistego konta dopiero po pomyślnym przejściu dwóch etapów weryfikacji. Wykorzystuje się ją, aby potwierdzić, że logujący się rzeczywiście jest osobą, za którą się podaje, i chroni konto oraz przechowywane na nim informacje lepiej niż tylko imię użytkownika i hasło, które mogą zostać przechwycone przez niepowołane osoby.

Według słów Rioterów oczekiwanie na tę funkcję było dostatecznie długie, dlatego cieszą się, że w końcu można to zrobić.

Długo na to czekaliśmy, więc jesteśmy bardzo podekscytowani, że wreszcie możemy poinformować o oficjalnym wprowadzeniu wielostopniowej weryfikacji kont Riot. Od dzisiaj możecie włączyć opcję wielostopniowej weryfikacji, aby ograniczyć ryzyko i cieszyć się większym bezpieczeństwem swojego konta.

Nasz nowy system wielostopniowej weryfikacji jest poszerzony w porównaniu ze starą wersją, która prosiła o podanie kodu tylko wówczas, gdy logowaliście się z nowych lub niezweryfikowanych urządzeń. Teraz możecie korzystać z poszerzonej ochrony, włączając żądanie podania kodu przy każdym logowaniu.

Jak korzystać z wielostopniowej weryfikacji konta Riot?

  • Przed aktywowaniem weryfikacji wielostopniowej musisz zweryfikować swój adres e-mail.
  • Zaloguj się na swoje konto na stronie Riot.
  • Przejdź do zakładki Logowanie i bezpieczeństwo.
  • Znajdź kartę weryfikacji dwustopniowej.
  • Kliknij przycisk Wyślij e-maila ponownie.
  • Przejdź do skrzynki odbiorczej powiązanego adresu e-mail.
  • Znajdź i otwórz wiadomość e-mail dotyczącą weryfikacji wielostopniowej otrzymaną od Riot Games.
  • (Jeśli nie widzisz jej w skrzynce odbiorczej, sprawdź folder ze spamem.)
  • Kliknij przycisk Włącz weryfikację dwustopniową w treści wiadomości e-mail.

To wszystko! Nastąpi teraz przekierowanie na stronę twojego konta, gdzie zobaczysz potwierdzenie aktywacji weryfikacji wielostopniowej.

W przypadku, gdy adres e-mail nie został aktywowany w karcie weryfikacji wielostopniowej będzie o tym stosowna informacja.

Czy za każdym razem muszę podawać kod?

Nie, jeśli tego nie chcesz! Pod polem, w którym podajesz kod weryfikacji wielostopniowej w programie startowym zobaczysz okienko z informacją Zapamiętaj ten program na 30 dni. Zaznacz je, a przez cały miesiąc wprowadzanie kodu nie będzie wymagane. Pamiętaj tylko, żeby korzystać z tej opcji wyłącznie na zaufanym urządzeniu, jak twój osobisty komputer lub telefon. (Zwróć uwagę, że jest to osobne okienko, niezależne od tego, które zapamiętuje twoje zalogowanie.)

Wiadomości e-mail z kodami weryfikacji wielostopniowej są wysyłane na adres, do którego już nie mam dostępu. Co robić?

W takim przypadku twoim jedynym wyjściem jest kontakt z działem wsparcia. https://support-leagueoflegends.riotgames.com/hc/requests/new