Riot Games zapowiada nową inwestycję kapitałową w studio animacji, które wyprodukowało „Arcane” – Fortiche Production

Riot zapowiedziało dalsze inwestycje razem ze studio odpowiedzialnym za serial "Arcane"

Riot Games, deweloper i wydawca znany z gry League of Legends oraz głośnego serialu animowanego Arcane oraz Fortiche Production, studio animacji stojące za serialem Arcane i wieloma filmami dla League of Legends, ogłosili dzisiaj nową inwestycję kapitałową firmy Riot w studio Fortiche. Zgodnie z warunkami inwestycji, którą uzgodniono wcześniej w tym roku, firma Riot będzie posiadać teraz znaczny udział mniejszościowy w studiu Fortiche. Brian Wright (dyrektor ds. zawartości w Riot) i Brendan Mulligan (kierownik ds. rozwoju biznesu w Riot) dołączyli również do zarządu studia Fortiche.

Firma Riot i studio Fortiche współpracują przy tworzeniu niesamowitych treści dla graczy już prawie dekadę. Ich pierwszym wspólnym projektem był teledysk „Get Jinxed” (z udziałem zespołu Djerv) przygotowany z okazji premiery kultowej bohaterki League of Legends, Jinx. Inne ważne współprace firm Riot i Fortiche to: „WARRIORS” oraz „Enemy” (oba teledyski z udziałem zespołu Imagine Dragons); „Sekundy” (film przedstawiający bohatera Ekko, który pojawia się również w serialu Arcane); „POP/STARS” (z udziałem Madison Beer, zespołu (G)I-DLE oraz Jairy Burns w roli wirtualnego zespołu k-popowego K/DA); oraz „RISE” (hymn Mistrzostw Świata League of Legends z 2018 r. z udziałem grupy muzycznej Glitch Mob, artysty Mako oraz zespołu The Word Alive).

Firma Riot ściśle współpracowała ze studiem Fortiche podczas wstępnych ustaleń dotyczących serialu oraz pracy nad scenorysami do niego i była ważnym partnerem w czasie całej produkcji Arcane. Riot i Fortiche obecnie wspólnie pracują nad drugim sezonem serialu Arcane, a także innymi jeszcze niezapowiedzianymi projektami. Serial Arcane miał swoją premierę na całym świecie w listopadzie na platformie Netflix oraz platformie Tencent Video w Chinach.

Studio Fortiche, w którym pracuje teraz 350 stałych pracowników i podwykonawców w Paryżu, Montpellier i Las Palmas w Hiszpanii, będzie nadal działać niezależnie od firmy Riot z wyłączeniem stanowisk zajmowanych przez firmę w zarządzie. Kierownikami studia są jego współzałożyciele: Charrue Pascal, Combe Jérôme i Delord Arnaud, a także Hervé Dupont, którego wyznaczono na dyrektora zarządzającego.