Riot podsumowuje przedsezon oraz zdradza plany na najbliższą przyszłość w League of Legends

Riot Axes w długim wpisie na oficjalnej stronie League of Legends podsumował przedsezon i stan rozgrywki, a także zdradził plany na najbliższe miesiące.

Rioter we wstępie do wpisu podsumowuje przedsezon w League of Legends. Zdradził, że o ile Hextechowa smoczyca wypadła pomyślnie tak cały czas twórcy monitorują sytuację związaną z Chemtechową smoczycą.

Większość przedsezonu 2022 przebiegła pomyślnie. Hextechowa Smoczyca jest w dobrej formie, a nagrody za cele po paru korektach działają całkiem stabilnie. Natomiast wciąż aktywnie monitorujemy teren i Duszę Smoka związane z Chemtechową Smoczycą. Na podstawie dotychczasowych obserwacji zaplanowaliśmy małą zmianę w patchu 12.1 polegającą na dodaniu kilku Rozkwitów Wróżbity w miejscach, które powinny poprawić wrażenia drużyny broniącej się we własnej dżungli. Wiedzieliśmy, że Chemtechowa Smoczyca będzie smakowitym dodatkiem, i dalej będziemy mieć na nią oko.

Następnie Rioter informuje o zmianach przedmiotów, jednego z czarów przywoływacza oraz najbliższych zmianach dla postaci. Z wpisu dowiadujemy się, że planowane są zmiany w czarze Teleportacja, który będzie teraz działał na nieco innych zasadach niż dotychczas:

Przyglądamy się też kilku innym obszarom gry. W patchu 12.1 czar przywoływacza Teleportacja znacząco się zmieni. Przed 14 minutą nowa Teleportacja ma dłuższy czas odnowienia i może celować tylko w wieże. Po 14 minucie czas odnowienia zostaje zredukowany i może celować w te same obiekty co obecnie. W sezonie 2021 Teleportacja miała zdecydowanie zbyt duży wpływ na wynik gry w pozostałych alejach we wczesnej fazie. Naszym celem jest ograniczenie tego wpływu i wyeliminowanie niektórych problematycznych przypadków uzyskiwania przewagi, zachowując jednocześnie jej skuteczność w stabilizowaniu sytuacji na przegrywających alejach, umożliwianiu prowadzenia gry w bocznych alejach w środkowej i później fazie oraz tworzeniu okazji do oskrzydlania.

Twórcy gry zamierzają wprowadzić również zmiany w przedmiotach, które zdaniem rioterów stały się zbyt uniwersalne dla większości wojowników walczących w zwarciu jednocześnie zacierając różnicę pomiędzy osiłkami takimi jak Darius, czy Illaoi, a lżejszymi wojownikami takimi jak Fiora. czy Irelia.

Zamierzamy też wprowadzić zmiany niektórych przedmiotów dla wojowników. Konkretnie chodzi o Gruboskórność Steraka, która stała się uniwersalnym zakupem, zacierając różnice pomiędzy osiłkami (takimi jak Darius i Illaoi) a lżejszymi wojownikami (jak Fiora, czy Irelia). Zajmiemy się też innymi przedmiotami, zapewne Paszczą Malmortiusa i Tańcem Śmierci, aby bohaterowie mieli dobre alternatywy dla Gruboskórności Steraka. Nie znamy jeszcze dokładanej daty wprowadzenia tych zmian, ale na pewno pojawią się w pierwszej połowie 2022 r.

Następnie twórcy zdradzają informacje o planowanych w najbliższej przyszłości zmianach dwóch bohaterek, a mianowicie Janny i Ahri, które wcześniej były bardzo popularne, ale ostatnio straciły na popularności. Nie będą to pełne reworki jak w przypadku Dr. Mundo, a bardziej zmiany, które zostały wprowadzone u Luciana jednak ich zakres będzie mniejszy niż w przypadku Tham Kencha i wkrótce podadzą więcej szczegółów.

W kolejnej części wpisu twórcy zdradzają plany długoterminowe bez podawania konkretnych dat. Informują tam o zmianach w leczeniu i obrażeniach eksplozywnych. Twórcy zdają sobie sprawę, że przedmioty i runy zapewniają obecnie zbyt dużo możliwości leczenia i utrzymywania się. Twórcy przyjrzeli się problemowi przez cały sezon 2021, jednakże sytuacja dalej mocno odbiega od założeń.

Całość wpisu do przeczytania tutaj: https://www.leagueoflegends.com/pl-pl/news/dev/quick-gameplay-thoughts-12-17-what-s-next/