Marvel Snap – nowa karcianka od twórców Hearthstone zapowiedziana

Ben Brode, były twórca Hearthstone zapowiedział ujawnił swoją nową grę Marvel Snap!

marvel snap - zapowiedź gry karcianej od Bena Brode

Marvel Snap to nowa gra od byłych już deweloperów i twórców magicznego Hearthstone. Ben Brode i kilku innych gamingowych zajawkowiczów utworzyło wspólnie studio Second Dinner, w którym zajęli się produkcją gry karcianej w multiwersum Marvela, otwierając graczom dostęp do kolekcji bohaterów i złoczyńców znanego uniwersum. Beta testy gry mają wystartować jeszcze w tym roku.

Rozgrywka w Marvel Snap opiera się o kolekcje kart, z których gracze stworzą decki. W każdej talii może znaleźć się 12 kart, a ponadto karty wielu bohaterów będą posiadały znane z filmów Marvela warianty o zróżnicowanych stylach artystycznych, od typowo komiksowych po pikselowe ikony.

Mecze w Marvel Snap będą bardzo krótki, według Bena Brode mają trwać zaledwie 3 minuty, a polegać mają na wykładaniu kart na 3 (z ponad 50ciu) dostępne na stole lokacje znane ze świata Marvela (np. siedziba Avengers czy X-Menów). Gracz musi zwyciężyć na dwóch lokacjach aby w grze rankingowej otrzymać punkty rankingowe w postaci kosmicznych sześcianów.

Na premierę gry zaplanowano zestaw 150 kart, a w ciągu każdego miesiąca mają pojawiać się kolejne. Ponadto wedle zapowiedzi deweloperów wszystkie karty będzie można zdobyć bez przymusu płacenia za nie. Czy jednak gra uchroni się od systemu pay-to-win? Tego przekonamy się dopiero podczas beta testów, które mają wystartować już wkrótce.

Osoby, które chciałyby wziąć w nich udział powinny zarejestrować się na oficjalnej stronie gry pod adresem marvelsnap.com. Jest tylko jedno ale, są małe szanse, że gracze z Polski otrzymają dostęp do bety. Te mają być ograniczone do następujących krajów: Stany Zjednoczone, Kanada, Filipiny, Singapur, Hong Kong, Australia, Nowa Zelandia.

Oficjalny zwiastun gry Marvel Snap

Gameplay Trailer Overview