Microsoft kupuje Activision Blizzard!

Jak grom z nieba Wall Street Journal poinformował dziś, że firma Microsoft kupuje Activision Blizzard za niemal 60 mld dolarów!

microsoft kupuje Activision Blizzard

To już oficjalne. Microsoft kupił Activision Blizzard. Informacje o zakupie pojawiły się najpierw na Wall Street Journal, po czym na stronie Xbox pojawił się oficjalny wpis o zakupie spółki. Cena zakupu wyniosła 68,7 miliardów dolarów.

Jako zespół mamy misję szerzenia radości i społeczności graczy na wszystkich na świecie. Wszyscy wiemy, że granie jest najbardziej ekscytującą i dynamiczną formą rozrywki na całym świecie i doświadczyliśmy potęgi więzi społecznych i przyjaźni, jakie umożliwia granie.

Ponieważ realizujemy tę misję, niezwykle ekscytujące jest ogłaszanie, że Microsoft zgodził się na przejęcie Activision Blizzard.

Microsoft jest twórcą systemu Windows oraz jednej z najpopularniejszych platform gamingowych Xbox. Zakup ustanowił nowy rekord w branży gamingowej po zeszłorocznym zakupie przez Take Two firmy Zynga.

To co ważne dla graczy to fakt, że wszystkie gry Activision Blizzard, tak istniejące jak i te dopiero produkowane będą dostępne w abonamentach Xbox Game Pass i PC Game Pass. Po zakończeniu zakupu, zarząd nad Activision Blizzard przejmie aktualny dyrektor generalny gamingu w Microsoft, Phil Spencer.