Data premiery WoW Shadowlands, beta Diablo Immortal i nowe rozszerzenie Hearthstone? Nowe ogłoszenia Blizzarda na ChinaJoy!

Blizzard Entertainment ogłosił swoją obecność podczas tegorocznego konwentu ChinaJoy, jedynego azjatyckiego fizycznego konwentu gamingowego w 2020 roku.

blizzard na chinajoy 2020

Tegoroczne wydarzenia internetowe nie są tak imponujące, oraz tak głośne jak ich lokalne odpowiedniki z poprzednich lat. Konwenty, które odbywają się online są niestety robione po łepkach, brakuje im profesjonalnej organizacji, a same nowości…cóż, tu pozostawię ocenę Wam. To co wyróżnia wydarzenia z publiką to emocje i ogromny rozgłos. Tegoroczny ChinaJoy odbędzie się w Szanghaju, który ma jeden z najniższych wskaźników chorujących na „popularnego” w tym roku wirusa. Był to jeden z głównych argumentów przemawiających za zgodą na jego organizację.

Firma Blizzard Entertainment ogłosiła wczoraj swoją obecność na wydarzeniu. Jak informuje analityk firmy Niko Partners badającej rynek gamingowy w Chinach, deweloper ma mieć przygotowane dla graczy stoiska do gry w World of Warcraft i Hearthstone. Być może to właśnie na tym evencie szykowane będą spore ogłoszenia w związku z nadchodzącymi produkcjami dewelopera.

Zdjęcie

Data premiery World of Warcraft Shadowlands

W minioną środę odbył się oficjalny stream deweloperów World of Warcraft Shadowlands. Ujawnili, że gra pojawi się na jesieni tego roku. Nie podano dokładnej daty premiery co oznacza, że deweloperzy mają ustalony termin jej ogłoszenia.

Podczas tegorocznego wydarzenia ChinaJoy gracze z Szanghaju będą mieli okazję wypróbować World of Warcraft i Hearthstone. Podejrzewa się, że data premiery World of Warcraft Shadowlands zostanie ogłoszona właśnie podczas tego wydarzenia.

Ogłoszenie alfa/beta testów Diablo Immortal

Podczas dwóch ostatnich podsumowań kwartalnych dla inwestorów włodarze studia Activision Blizzard ujawnili, że testy regionalne Diablo Immortal rozpoczną się w połowie 2020 roku. Czerwiec minął bez żadnych ogłoszeń, natomiast jest jeszcze lipiec, który swobodnie można zaliczyć do połowy roku. I to właśnie ostatni dzień tego miesiąca przypadający na organizowane wydarzenie może być kluczowe dla marki.

Szef CMów Diablo, PezRadar zapowiedział już wcześniej, że gracze nie będą musieli czekać do listopada na kolejne ogłoszenia związane z Diablo Immortal. Bardziej szczegółowo pisaliśmy o tym w poniższym artykule.

Premiera drugiego rozszerzenia Hearthstone

Hearthstone będzie niedługo wkraczał na ścieżkę drugiego rozszerzenia Roku Feniksa. Gra od 2015 roku posiada już stały harmonogram premier dodatków dzięki czemu wiemy, że kolejny pojawi się już w sierpniu.

Wydarzenie ChinaJoy rozpoczyna się już 31 lipca co daje gwarancję, że wtedy poznamy datę premiery nadchodzącego drugiego dodatku w tym roku.

Overwatch 2 bez ogłoszeń na ChinaJoy?

Bardzo chciałbym abyśmy dowiedzieli się czegoś nowego o nadchodzącym sequelu gry. Aktualnie jedyną nowością jest powieść Bohater Numbani, która swoją polską premierę ma mieć 29 lipca. Więcej o niej pisaliśmy w poniższym artykule.

Overwatch 2 w moim mniemaniu zostało ogłoszone zdecydowanie za wcześnie. Z kolei gdyby nie zostało być może jeszcze większa fala graczy odeszłaby od produkcji ponieważ sami deweloperzy przyznali, ze bardziej skupiają się na drugiej części gry, aniżeli rozszerzeniom do pierwszej. Jest jednak nadzieja, że w okolicach ChinaJoy poznamy datę premiery Letnich Igrzysk 2020. Będzie to już piąta edycja wydarzenia, która standardowo zapewni nam raptem kilka nowych skinów i lekkie modyfikacje LucioBall.

Pozostaje nam czekać na na wydarzenie i mieć nadzieję, że wszystkie powyższe ogłoszenia będą miały miejsce.