Operacje świąteczne w World of Tanks – szczegóły, nagrody

W World of Tanks startuje nowa edycja wydarzenia - Operacje świąteczne 2021. Oto jakie nagrody czekają na graczy.

operacje świąteczne 2021 World of Tanks

Wargaming z przytupem rozpoczyna sezon świąteczny w World of Tanks. Startujące 9 grudnia wydarzenie zapewni graczom masę możliwości do zdobycia unikalnych nagród. Wśród nich można znaleźć nowego dowódcę specjalnego w postaci Chucka Norrisa, skiny czołgów, unikalne dekoracje garażu, którym w tym roku jest świąteczne miasteczko czy zwiększone punkty doświadczenia za odblokowanie śnieżynek. Poniżej prezentujemy pełną listę wszystkich nowości jakie pojawią się w grze.

Nowy Świąteczny Garaż w World of Tanks

Tegoroczne święta gracze World of Tanks spędzą nie w lesie, a w świątecznym górskim miasteczku, które samodzielnie będą mogli ozdabiać. Garaż jest raczej tylko z nazwy ponieważ wszystkie czołgi będą parkowane na dużym placu w centrum miasteczka.

Nasz „garaż” będziemy mogli ozdabiać dzięki zdobywaniu w trakcie rozgrywki 5 poziomów dekoracji. Każda kolejna dekoracja pozwoli graczom otrzymać więcej punktów świątecznej atmosfery. Pudełka z nagrodami można zdobyć za wypełnianie misji dziennych, misji specjalnych Chucka oraz misji kalendarza adwentowego.

Same ozdoby można zdobyć również w jeden z poniższych sposobów:

 • wytwarzając je w Zderzaczu Skorupek,
 • raz dziennie otrzymując je w prezencie od Śnieżynek,
 • kupując duże pudełka.

W grze znajdują się zarówno małe dekoracje, którymi udekorujemy w zasadzie wszystko, jak i duże dekoracje, które podniosą prestiż naszego garażu.

Każda dodatkowa dekoracja podniesie premię do kredytów w bitwach losowych o 2,5%. Gracze mogą zdobyć jednak tylko 4 duże dekoracje. Wszystkie można jednak zdobyć w małych pudełkach bądź stworzyć je samodzielnie w Zderzaczu skorupek. Każda kolejna duża dekoracja tworzona w zderzaczu będzie jednak kosztowała znacznie więcej:

 • Pierwsza dekoracja (jeśli brakuje wszystkich) – 500 skorupek,
 • Druga dekoracja – 1500,
 • Trzecia dekoracja – 3000,
 • Czwarta dekoracja – 5000 skorupek.

Dekorowanie garażu na kolejne poziomy pozwoli graczom na zdobycie dodatkowych nagród, wśród których znajdują się rezerwy osobiste, części schematów, nowe członkinie załogi, świąteczne style 2D, ładunki antyduplikatora, śnieżynki i inne.

Dodatkową mechaniką na zdobycie dekoracji są śnieżynki, które zostaną odblokowane na konkretnych poziomach garażu. Maksymalnie można odblokować cztery, które codziennie będą przekazywały graczom kolejny prezent z dekoracjami.

Chuck Norris nowym dowódcą specjalnym w World of Tanks

Jako, że ambasadorem świątecznym w World of Tanks jest Chuck Norris, aktor pojawi się również w grze jako nowy dowódca specjalny. Aby zdobyć Chucka należy zrealizować 27 misji z dostępnych 32 misji specjalnych. Każdego dnia będzie uruchamiana kolejna misja, a te można kumulować w trakcie trwania wydarzenia.

Każda misja Chucka zapewni graczom aż 6 Pudełek z nagrodami. Za samą realizację nowych zadań gracze otrzymają nowe unikalne naklejki, ekskluzywne style 2D oraz medale.

Wraz z premierą Chucka Norrisa w grze gracze otrzymają dodatkowe nowości:

 • nowy pocisk Chucka Norrisa – przebija każdy pancerz zadając 100% obrażeń,
 • zniżka na kredyty na zakup poziomu czołgów (również tych nieposiadanych),
 • użycie 500 skorupek ze zderzacza pozwoli powtórnie wylosować misje, zyskując łatwiejsze warunki, ale pozostawiając te same nagrody. Losowania można dokonać 2x na misję.
 • Po ukończeniu 5 misji gracze otrzymają nowy slot na czołgi – miejsce Chucka, na którym można postawić czołg V poziomu.

Rzadko kiedy spotykam się z tak dużą ilością nowości w grze. World of Tanks z pewnością zyska sporą rzeszę graczy w okresie świątecznym, a przy tym będzie sporo zabawy!

Bardziej szczegółowe informacje odnośnie nowości w grze znajdziecie na oficjalnym blogu WorldofTanks.EU.