5 wątków, które powinny znaleźć się w serialu Overwatch

Nadchodząca produkcja Overwatch otwiera spekulacje odnośnie wątków poruszanych w serialu. Prezentujemy 5 wątków, które powinny znaleźć się w serialu Overwatch.

serial overwatch, jeff kaplan rozgrzewa marzenia fanów

Overwatch to ogromne uniwersum, które nie posiada jeszcze dobrze rozbudowanych wątków fabularnych. Prezentujemy 5 naszym zdaniem najważniejszych wątków, które MUSZĄ znaleźć się w serialu.

Jack i Gabriel

Jack i Gabriel wzięli udział w specjalnym projekcie rządowym mającym na celu stworzenie super żołnierzy. Wątek, w którym poznajemy historię obu panów od momentu stworzenia projektu do ostatecznego rozejścia się po nielegalnych działaniach Blackwatch pomogłoby nam zrozumieć co tak naprawdę zaszło między oboma bohaterami oraz dlaczego Gabriel tak naprawdę postanowił przejść na złą stronę mocy jako mroczny najmenik.

Historia z pewnością spodoba się osobom, które lubują się w wątkach LGBT ponieważ telewizja nie darowałaby sobie gdyby nie mogła poruszyć tematu orientacji seksualnej Jacka.

Zamach na siedzibę główną Overwatch

Sensacja, akcja, thriller – to aspekty dobrze stworzonego filmu prezentującego naprawdę dramatyczne wydarzenia. I mimo, że Overwatch będzie animacją kreskówkową, niekoniecznie musi być grzeczną do granic możliwości produkcją. Jestem w pełni świadomy, że będzie kierowana również do dzieci około 10-letnich jednakże poruszenie tak ważnego wątku nie powinno zostać pominięte.

W historii kinematografii widzieliśmy już wiele produkcji o planowaniu, dokonywaniu zamachu/włamania i ostatecznym rozwiązaniu problemu. Aktualnie na Netflixie cieszy się popularnością Dom z papieru. I mimo, że akcja nie jest aż tak dynamiczna to taki koncept idealnie wpisałby się w kanon.

Niedane morderstwo Genjiego i jego rekonwalescencja

Trudne relacje Genjiego i Hanzo poznaliśmy po części w animacji Smoki. Braci poróżnił styl bycia, a walka o władzę doprowadziła do tragedii, przez którą Hanzo postanowił szukać odkupienia swojej duszy.

W tym samym czasie Genji, który ledwo przeżył musiał pogodzić się z faktem, że przez pozostałą część życia jego pozostałe części ciała będą musiały funkcjonować w cybernetycznej zbroi. Sam wkrótce dołączy do Blackwatch by realizować mniej legalne pomysły organizacji w ramach ONZ.

Powstanie i funkcjonowanie Talonu

Szpon to bardzo rozbudowana siatka organizacji terrorystycznych na świecie. To właśnie dzięki przywódcom tej organizacji do życia powołana została Wdowa, wykorzystany został Sigma, a Żniwiarz i Sombra realizują swoje własne cele.

Doomfist jako kluczowa postać nadawałaby się na idealnego antagonistę przy okazji premiery Overwatch 2. Jeśli pamiętacie zakończenie misji Czarne Chmury na Archiwa 2019 na samym końcu zaprezentowana została rozmowa między Doomfistem, a tajemniczym omnikiem z Sektora ZERO. Serial mógłby opowiedzieć historię rozpoczęcia zbrojeń i doprowadzenia do kolejnego konfliktu na całym świecie.

Sombra i tajemnicze oko

Historia Sombry może nie jest na tyle tajemnicza, co próba wytropienia jej prawdziwego przeciwnika jakim jest tajemnicze oko. W historii Sombry zobaczyliśmy je po raz pierwszy jednak do tego momentu nie poznaliśmy absolutnie żadnych nowych informacji.

Działalność Sombry mogłaby ujawniać bardzo łakome kąski dla każdego fana Overwatch. Najbardziej prywatne czy intymne zachowania, które mogłyby całkowicie zmienić wyobrażenie o konkretnych postaciach. Wpływając na nich szantażem mogłaby prowadzić do zaskakujących wydarzeń podobnych do tych, które mieliśmy np. w pierwszych sezonach Gry o Tron.