A może by tak… REWORK?

Jeff powiedział, że Echo będzie ostatnim nowym bohaterem dodanym do Overwatch przed premierą drugiej części. Ale co z reworkami postaci? W tym artykule przedstawię parę pomysłów, które przygotowała ostatnio społeczność.

nerf mei kriostaza

Wszyscy pamiętamy poprzednie reworki: Łaska, Hanzo, Torbjörn, czy przechodząca chyba najwięcej zmian Symetra. Zmiany zwykle były spowodowane narzekaniami graczy, którzy nie mogli już znieść użerania się z huge rezami, czy troll-pickującymi Krasnalami na ataku. Wydawało by się że problem został rozwiązany, ale nadal istnieją w Overwatch dwie postacie, które z różnych przyczyn wręcz błagają o rework.

Mei

Pieszczotliwie nazywana Szatanem, niemal od początku wprowadzenia 2-2-2 nie wychodzi z mety. Wszyscy gracze wiedzą jakim utrapieniem może być. Progracze dodatkowo od niemal połowy roku zmuszeni są do ciągłego pickowania tą bohaterką. Jej spora pula punktów zdrowia, samoleczenie, ściany służące do rozdzielania wrogów i bardzo dobry ult sprawiają, że jest widoczna w OWL, gdy tylko nie jest zbanowana przez pulę bohaterów. Wszystkie te zdolności sprawiają, że Mei bardzo często gra jako trzeci tank drużyny. Dlaczego więc nie przenieść jej do roli bohaterów przeznaczonych do tankowania? Rework musiałby obniżyć jej dmg, nieco zmienić działanie ścian (by lepiej nadawały się do grania jako bariery), ale to w zasadzie tyle. Inną możliwością byłoby pozbycie się połowy umiejętności Mei i zostawienie jej jako dpsa. Ale bardziej skłaniam się ku pierwszej opcji. Dlaczego? O tym pod koniec tekstu.

Bastion

Tutaj sytuacja jest natomiast nieco inna. Gracze na niskich rangach narzekają, że Bastion jest nie do zabicia. Natomiast na wyższych w zasadzie Bastion nie istnieje. Gra od czasu premiery zmieniła się tak bardzo, że jego powolny styl przestał pasować do innych bohaterów. Jest najrzadziej pickowanym bohaterem. A gdyby z niego również zrobić tanka? Ma duży model postaci, masę hp, w becie posiadał do tego własną tarczę. Oczywiście jego dmg musiałby zostać bardzo osłabiony, i nie jestem pewien czy obecny ult sprawdzałby się równie dobrze co teraz, a Bastion z tarczą personalną to jeden z koszmarów jakie śnią się graczom po nocach, ale… może dzięki temu poznalibyśmy kolejną konfigurację Bastiona? W końcu wedle fabuły siedzi teraz z Torbjörnem, a to daje możliwość wytłumaczenia fabularnego dlaczego tak bardzo się zmienił.

Obie te propozycje wydają się być bardzo ciekawe również z prostej przyczyny. Zmniejszyłoby to ilość dpsów i zwiększyło pulę tanków. Co prawda gracze Wsparcia nadal byliby najbardziej pokrzywdzeni, ale nie na wszystko da się zaradzić. Ale pomysłów jest więcej. Część osób uważa, że kit Sombry bardziej pasuje do roli supporta. chociaż pomysł Supporta który nie leczy może nie przejść w Overwatch, A Wy co myślicie? Czy jeszcze jakieś postacie zasługują na rework? Może chcielibyście się całkiem pozbyć Mei z gry? Dajcie znać w komentarzach.