Bany bohaterów w Overwatch. Czy o tym mówił emongg?

Wczorajszego dnia popularny zachodni streamer emongg ujawnił, że Blizzard planuje spore ogłoszenie w Overwatch. Czy miał na myśli bany bohaterów?

pule bohaterów w overwatch

Overwatch przeżywa ostatnio ciche dni. Od zapowiedzi Overwatch 2 podczas BlizzConu i ujawnienia informacji, że deweloperzy będą skupiali się głównie na nowej odsłonie gry, duża część społeczności poczuła niepokój co gracze mogą otrzymać w 2020 roku. I mimo powrotu wydarzeń sezonowych nie jest to coś wystarczające.

Podczas zeszłorocznych wakacji Blizzard zaprezentował kolejkę ról w Overwatch, która zabiła ostatecznie metę goats zmuszając graczy do wyboru po dwóch tanków, bohaterów natarcia i wsparcia. Jednak z czasem i ten mechanizm zaczął pokazywać swoje słabe strony zwiększając potencjał niektórych bohaterów, a zmniejszając innych, mniej popularnych. Dosłownie przedwczoraj informowaliśmy o tym, że Bastiona jest najrzadziej wybieranym bohaterem na rankedach w Overwatch. Czy zatem deweloperzy planują zaprezentować nam nowy mechanizm matchmakingu w Overwatch?

Jest to jedna z teorii jaka pojawiła się wśród zachodnich twórców Overwatch. Stylosa, którego miałem okazję poznać osobiście twierdzi, że Overwatch może doczekać się systemu banów bohaterów, który usprawniłby rozgrywkę w grze i wprowadził znacznie większe zróżnicowanie mety.

Jego zdanie potwierdza również Metro, użytkownik który ujawnił większość z zeszłorocznych przecieków dotyczących Overwatch 2.

W komentarzu do tego posta dodaje jednak, że przeciek pochodzi od innej osoby z oddziału deweloperskiego i nie może jednoznacznie go potwierdzić.

Ale patrząc na to co ostatnio się dzieje w Overwatch i co mogłoby ożywić rozgrywkę to nie widziałbym nic innego sensownego. Bo co mogłoby poprawić na tyle rozgrywkę aby gracze byli zadowoleni? Balans zawsze będzie faworyzował część postaci nad innymi. Nie przyniesie zatem tej dużej zmiany, o której mówi emongg. Bany postaci za to byłyby dosyć głośną zmianą w grze.