Bany bohaterów znikają z Overwatch!

Bany bohaterów, a właściwie Pule Bohaterów znikają z Overwatch!

pule bohaterów znikają z overwatch

Zaskakującą informację dzisiejszego dnia przeczytaliśmy na łamach forum Battle.net. Deweloperzy postanowili całkowicie usunąć pule bohaterów z gier rankingowych zamieszczając obszerne wyjaśnienie swojej decyzji.

Pule bohaterów pojawiły się najpierw w Overwatch League w lutym tego roku. Następnie w marcu pojawiły się w grach rankingowych. Blizzard od samego początku zaznaczał, że jest to funkcja eksperymentalna i nie ma pewności czy na dłuższą metę utrzyma się w grze. I wygląda na to, że przyszedł jej koniec. Jak podsumowała Molly Fender, Community Manager na amerykańskim forum Battle.Net:

Zdecydowaliśmy się wprowadzić następujące zmiany odnoszące się do Puli Bohaterów

– Pule Bohaterów zostają wyłączone z gier rankingowych na czas nieokreślony, bez daty ponownego przywrórcenia,

– Startując od 13 lipca, w Overwatch League znajdzie się jena Pula Bohaterów przez pierwsze dwa tygodnie cyklu turniejowego, który składa się z trzech tygodni meczów kwalifikacyjnych i weekendu turniejowego z rozgrywkami grupowymi. Pule bohaterów nie będą używane na tydzień przed każdym turniejem i podczas ich rozgrywek.

Blizzard nie określił jednoznacznie, że pule znikają na zawsze. Daje sobie furtkę do przywrócenia funkcji gdy zajdzie taka potrzeba. Jednak najwyraźniej w tym momencie dywersyfikacja mety jest tak duża, że gracze radzą sobie doskonale bez niej.

Jak oceniacie mechanizm banów bohaterów? Przydał się Wam w grze czy raczej nie?