Blizzard pracuje nad kolejnym sieciowym shooterem. Konkurencja dla Overwatch?

Blizzard poszukuje sporej liczby nowych pracowników. Sugeruje powstanie nowego sieciowego shootera. Czy może stanowić konkurencję dla Overwatch?

blizzard pracuje nad shooterem. konkurencja overwatch?

Coraz więcej mediów na świecie pisze o nowej produkcji AAA, nad którą pracują deweloperzy Blizzarda. John Cox na łamach swojego Twittera udostępnił listę stanowisk, na które aktualnie trwa proces rekrutacyjny przy jednym z projektów firmy. Czyżby firma tworzyła kolejny sieciowy shooter? Czy może on stanowić konkurencję do Overwatch?

Zanim Blizzard zacznie proces rekrutacyjny do poszczególnych projektów, tworzy liczne prototypy w tzw. inkubatorach. Pracownicy firmy podczas pracy mają określoną liczbę godzin, którą mogą poświęcić na realizację swoich pomysłów na gry. Jeśli kierownictwo stwierdzi, że kierunek jest dobry, dofinansowuje je, aby dopracować wszelkie szczegóły pozwalające na ruszenie z zaawansowanymi pracami projektowymi. Właśnie taka sytuacja spotkała opisywany wyżej przypadek.

To co sugeruje, że projekt będzie shooterem to treść jednego ogłoszenia o pracę, w których wymogiem jest posiadanie szerokiego, rozległego doświadczenia w FPSach i grach akcji, zarówno single jak i multiplayer. Informacja ta odnosi się do ogłoszenia dot. artysty środowiska, który będzie odpowiadał za tworzenie poziomów w grze.

Czy rzeczywiście gra ta może stanowić konkurencję dla Overwatch? Byłoby to dosyć nietypowe zachowanie ze strony Blizzarda. A być może Overwatch stanie się projektem PvE, a podejście do PvP i esportu zostanie przerzucone na nowy projekt? Tego dowiemy się dopiero wtedy, gdy firma ujawni pierwsze informacje o grze. Jednak jeśli wierzyć zapowiedzi Coxa, projekt ten jest najlepszym, nad którym pracował w firmie dotychczas.