Blizzard szykuje nową grę FPS/MMO!

Wczorajszego dnia Blizzard zaprezentował nowy materiał zachęcający do podjęcia pracy w firmie z Irvine. Niektóre oferty pokazują, że firma szykuje nową grę!

nowa gra Blizzarda

Blizzard Entertainment od wielu lat dostarcza nam produkcji, w które grają miliony graczy na całym świecie. I nawet jeśli brać pod uwagę liczne błędy ostatnich lat to trzeba przyznać, że firma dalej radzi sobie bardzo dobrze na rynku gier. W związku z restrukturyzacjami dokonanymi w firmie przez ostatnie 2 lata rozpoczęto proces poszukiwań nowych pracowników

Nieogłoszony projekt gry od Blizzarda

Wśród ofert znajduje się bardzo dużo ogłoszeń dla znanych tytułów takich jak World of Warcraft, Overwatch, Hearthstone czy Diablo. Jednak w przypadku sekcji inżynierii Blizzard oznaczył kilka ofert, które dotyczą zupełnie nowej gry, która nie została jeszcze ogłoszona.

Wczytując się w niektóre oferty doszedłem do wniosku, że now aprodukcja to będzie MMO bądź FPS. Blizzard w przypadku niektórych stanowisk poszukuje osób z dużym doświadczeniem w produkcji gier AAA i umiejętnościami tworzenia systemów walk w grach 1-wszo i 3-cio osobowych. Dodatkowo jedno stanowisko ma wprowadzony wymóg tworzenia systemów spawnowania przeciwników co niejako mogłoby potwierdzać powyższe gry.

Dlaczego to nie będzie gra single player? Ponieważ Blizzard wyraźnie to zaznaczył w swoich ofertach pracy. Większość ofert pracy na stanowisku inżyniera związane są ze stworzeniem odpowiedniej infrastruktury serwerowej pozwalającej na szybkie przetwarzanie danych na żywo. A co za tym idzie na 100% będzie to produkcja multiplayer.

Nie wiemy jednak, którego uniwersum będzie dotyczyło. Zakulisowo mówi się, że Blizzard wcale nie porzucił MMO Overwatch czyli projektu Titan. Inne pogłoski mówią o FPSie Starcrafta, jednak ten również został skasowany…

Jak myślicie czego dotyczyć może nowa produkcja?