Blizzard ujawnia, kiedy nastąpią pierwsze zmiany balansowe w Overwatch 2

We wpisie na blogu Blizzard ujawnia, kiedy nastąpią pierwsze zmiany balansowe w Overwatch 2

Pierwsza poważna korekcja statystyk bohaterów Overwatch 2 będzie miała miejsce dopiero w drugim sezonie. Wyjątkiem ma tutaj być Zaria, ze względu na zbyt dużą potęgę w trybie Totalna Rozwałka, której zmiany nastąpią już 25 października. Jak można przeczytać na oficjalnym blogu gry:

Każdy bohater w rotacji ma współczynnik zwycięstw od 45% do 55% i nie planujemy żadnych natychmiastowych zmian balansu w oparciu o to, co widzimy, z wyjątkiem ukierunkowanego dostosowania Zarii w Totalnej Rozwałce, które powinno zostać wprowadzone w życie podczas kolejnego dużego patcha, któryzostanie wprowadzony już 25 października.

Zamiast pomniejszych zmian balansu twórcy planują wprowadzenie serii zmian balansu w sezonie drugim:

Zamiast tego nasz zespół planuje wprowadzić serię zmian balansu w sezonie drugim, które są zgodne z naszym celem projektowym, aby zapewnić, że ogólna gra będzie zrównoważona i sprawiedliwa, jednocześnie nadając każdemu sezonowi bardziej wyraźną tożsamość.

Twórcy podkreślają, że póki co są zadowoleni z obecnego stanu gry, jednakże przyglądają się Kiriko, która po obyciu się z nią bardziej doświadczonych graczy może okazać się zbyt silna