Blizzard wycofuje zmiany balansu Moiry

Blizzard postanowił wycofać zmiany balansu Moiry, które pojawiły się w Eksperymentalnej Karcie w tym tygodniu.

blizzard wycofuje zmiany moiry

Deweloperzy od początku roku mocno skupiają się na balansie bohaterów w Overwatch przygotowując się powoli do premiery Overwatch 2, podczas której ma pojawić się kilku nowych bohaterów. Niedawno wprowadzona Karta Elsperymentalna osłabiła atak Moiry przy jednoczesnym wzmocnieniu jej umiejętności leczenia.

Biotyczny Chwyt

  • Tryb podstawowy – zwiększono skuteczność leczenia z 65 do 70 pkt. na sekundę.
  • Tryb alternatywny – zmniejszono wartość obrażeń z 50 do 40 pkt. na sekundę.

Niestety jak się dowiadujemy, zmiany te zostaną wycofane i nie pojawią się ostatecznie w grze. Na łamach forum Battle.Net pojawił się post amerykańskiej Community Manager Molly Fender, która wyjaśniła przyczynę wycofania tych zmian.

Czujemy, że ten test nie osiągnął naszych celów względem Moiry. Wycofujemy te zmiany, ale bedziemy kontynuowali iteracje zmian Moiry, więc zobaczycie więcej eksperymentów na niej w niedługiej przyszłości.

Deweloperzy nie wyjaśnili konoretnej przyczyny, którą kierowali się przy wycofaniu zmian. Gracze od dłuższego czasu twierdzą, że Moira posiada zbyt duży atak i służy bardziej jako DPS, aniżeli bohater wsparcia. Być może zwrócą uwagę na jeden z ostatnich tematów dyskusji o niej, mianowicie zbyt szybkie ładowanie ulta, o którym pisaliśmy w poniższym artykule.

Pozostaje nam czekać na nową kartę i liczyć, że Moira doczeka się w końcu zmian podobnych do zmian, które przeszła Brigitte.