Blizzard zdawkowo o nagrodach za zadania dzienne i logowanie w Overwatch

Wiemy, że system nagród w Overwatch 2 ulegnie zmianie. Nie wiemy jednak w jaki sposób. Blizzard zdawkowo wyjaśnił, czy w grze pojawią się nagrody za zadania dzienne i logowanie.

nowe elementy kosmetyczne w Overwatch 2

Wiele gier posiada najróżniejsze mechanizmy mające przekonać graczy do częstej aktywności. Jest to widoczne szczególnie na rynku mobilnym, w którym gracze otrzymują nagrody za codzienne logowania czy realizację zadań dziennych. Taki mechanizm został już wprowadzony w Diablo Immortal, ale zadania dzienne znamy już chociażby z Hearthstone czy Heroes of the Storm.

Mechanizm nagród w Overwatch ogranicza się aktualnie do zbierania loot boxów za każdy kolejny poziom konta oraz do zgarniania nagród gwarantowanych podczas wydarzeń sezonowych, nie uwzględniając dodatkowego doświadczenia za 1 zwycięstwo dnia czy raz na tydzień nagród za poziom pochwał. I na tym koniec. W trakcie rozmów z deweloperami padło pytanie odnoszące się do przebudowy całego mechanizmu.

P: Czy planujecie przebudowę nagród dziennych i systemu progresji w Overwatch 2? Inne gry używają nagród za logowanie, misji, battle passów aby zatrzymać graczy w grze.

O: Planujemy, ale nie nie mamy aktualnie nic nowego do przekazania.

Scott Mercer, który odpowiadał na to pytanie dopowiedział również, że firma póki co skupia się bardziej na doświadczeniach gry rankingowej aniżeli potencjalnych nagrodach, jednakże przy pytaniu odnoszącym się bezpośrednio do tego trybu ujawnił, że gracze z odczują zmianę między rozgrywką w każdym sezonie. Aktualnie analizowanych jest dużo rozwiązań, ale żadnych potwierdzonych informacji.

Dodatkowo zmianom ma ulec system pochwał w Overwatch. Natomiast bez zmian pozostanie system nagradzania złotą bronią. Ten będzie dalej dostępny wyłącznie w grach rankingowych.