Blizzard zwraca tokeny za skórkę Zarii Facetka w Czerni, którą otrzymał Sinatra za tytuł MVP 2019

W związku z wczorajszymi oskarżeniami o molestowanie, Blizzard zdecydował się na zwrot tokenów za skórkę Zarii Facetka w Czerni, którą otrzymał Sinatraa za tytuł MVP ligi w 2019 roku.

blizzard zwraca tokeny za zakup skórki zarii mvp sinatry

Wczorajszego dnia wybuchł skandal z udziałem byłego już gracza Overwatch, Sinatry. Zawodnik został oskarżony przez swoją byłą partnerkę o gwałt i molestowanie ujawniając publicznie szereg dowodów na potwierdzenie swoich słów. Więcej o tym pisaliśmy w artykule poniżej.

Skandal obił się głośnym echem na świecie i mimo, że sprawą powinien zająć się najpierw sąd by kogokolwiek osądzić, Blizzard i Riot Games nie czekało na żadne rozstrzygnięcia i podjęły kroki względem zawodnika.

Sinatra w 2019 roku został MVP Overwatch League. Otrzymał skórkę Facetki w Czerni (ang. Alien) dla Zarii, która bezpośrednio nawiązuje do popularnego przed laty filmu sci-fi Faceci w Czerni z udziałem Willa Smitha (niedawno premierę miała kontynuacja z Chrisem Hemsworthem).

Blizzard postanowił, że gracze którzy w związku z tymi zarzutami nie chcą posiadać w swojej kolekcji tej skórki mogą zwrócić się o zwrot tokenów. Każdy gracz, który o taki zwrot poprosi otrzyma na swoje konto 200 tokenów, ale musi być również świadomy, że skórka zniknie z jego konta. Dodatkowo skin przejdzie małe kosmetyczne zmiany, podczas których usunięte zostaną z niej symbole ligowe tj. symbol MVP oraz symbol mistrzowski.

Riot Games postanowiło zawiesić gracza do czasu rozstrzygnięcia śledztwa prowadzonego wewnętrznie przez producenta gry.

Sytuacja jest trudna i widać obie firmy biorą na poważnie tego typu zarzuty. Sinatra przed 5 godzinami zamieścił własne, krótkie oświadczenie, w którym wyjaśnia zaistniałą sprawę z poszczególnymi podmiotami:

It is clear from Cleo’s recent post that she recalls our relationship differently than I do. What we do agree on is that it was unhealthy for the both of us. I apologize to Cleo and regret how things ended, but I never assaulted her in any way. I am fully cooperating with the investigations and providing the full audio and video clips Cleo referenced in her post.

Nie wiem czy sprawa ostatecznie trafi do sądu. Jednak zarzuty wobec byłego prosa Overwatch są bardzo poważne.