BlizzConowi grozi odwołanie imprezy

Coroczna najważniejsza impreza firmy Blizzard Entertainment, BlizzCon, może zostać w tym roku odwołany.

blizzcon zagrożony koronawirus

BlizzCon to najważniejsze wydarzenia dla Blizzarda jak i fanów gier producenta. W ciągu ostatnich piętnastu lat aż trzynastokrotnie Anaheim Convention Center gościło dewelopera, który odpowiada za jedne z najbardziej znanych produkcji na świecie.

Jednak rok 2020 może okazać się trudny do zrealizowania imprezy przez wzgląd na koronawirusa. Stany Zjednoczone zaczyna opanowywać pandemia, która rozszerza się tak gwałtownie, że kraj rządzony przez Donalda Trumpa już ma największą liczbę zarażonych i dumnie idzie w kierunku pierwszego miejsca pod względem zgonów.

Z tego też powodu włodarze studia Blizzard musieli poinformować swoich fanów na jakim etapie jest BlizzCon 2020. I nie ma tu zbyt dobrych informacji. Z notki prasowej, którą zamieszczono na stronie BlizzCon.com wynika, że deweloperzy aktualnie analizują sytuację związaną z pandemią. Aktualnie prace nad organizacją imprezy nie zostały zawieszone, ale organizacja samej imprezy w Centrum Kongresowym Anaheim stoi pod dużym znakiem zapytania.

Saralyn Smith, producent wykonawczy BlizzCon poinformowała, że firma szuka alternatywnych rozwiązań. Najpewniej jeśli nie dojdzie do imprezy w Anaheim, BlizzCon zostanie przeniesiony do internetu i być może deweloperzy zdecydują o tańszych biletach pay-per-view.

Nie jest to rzecz jasna najlepsze rozwiązanie, ale może okazać się jedynym na jaki deweloperzy będą mogli sobie pozwolić. Innym jest całkowite odwołanie imprezy, ale wtedy ogłoszenia dotyczące premier nowych produkcji nie miałyby tak dużych zasięgów wśród graczy. I mimo, że BlizzCon jest dopiero w listopadzie, pandemia koronawirusa może potrwać nawet do połowy przyszłego roku jak mówią niektórzy naukowcy…