Bobby Kotick winny opóźnień nad Overwatch 2…

Jak informuje producentka Overwatch to Bobby Kotick jest winny opóźnieniom prac nad Overwatch 2...

kotick winny opóźnień nad overwatch 2

Pod zarządem Koticka deweloperzy Overwatch musieli pracować nad wieloma projektami w świecie gry, które były później anulowane. Tak twierdzi producentka Overwatch, Tracy Kennedy, która wzięła w obronę deweloperów, którzy padli ofiarą Koticka w wywiadzie dla GamesBeat.

Bobby Kotick w omawianym wywiadzie winą za spadki wartości firmy na giełdzie obarczył deweloperów pracujących nad Diablo IV i Overwatch twierdząc, że to właśnie te opóźnienia w głównej mierze wpłynęły na wartość spóki na giełdzie. Z tymi słowami nie zgadza się producentka gry, która ujawniła, że Kotick nakazał deweloperom produkcję wielu projektów związanych z Overwatch. Niestety nieprzemyślane decyzje i plan dotyczących tych produkcji sprawił, że wszystkie wylądowały ostatecznie w koszu, a sami deweloperzy gry mieli kilka miesięcy pracy w plecy, które mogli poświęcić na Overwatch 2. Co ciekawe mimo, że wypowiada się w swoim imieniu twierdzi, że większość pracowników również określa go jako główną przyczynę.

Zatem nie chęć dopracowania gry, ani niezamierzone problemy techniczne w trakcie produkcji spowodowały opóźnienie gry a…Bobby Kotick…

Overwatch 2 oficjalnie nie pojawi się na rynku w 2022 roku, a premiera nastąpi najpewniej dopiero w 2023.