Brak Loot Boxów w Overwatch 2? Tak sugeruje rating gry w Niemczech

Overwatch 2 otrzymał oficjalny rating gry w Niemczech, z którego wynika, że gra może być pozbawiona loot boxów!

koniec loot boxów w overwatch 2

Mimo, że do premiery Overwatch 2 pozostało jeszcze sporo czasu, wiemy już jaki rating będzie miała gra. Wynika z niej, że sequel może być pozbawiony Loot Boxów, które są aktualnie siłą napędową gry. Jak zatem deweloperzy zamierzają zarabiać na produkcji bądź nagradzać aktywnych graczy? Tym najpewniej będą sprawdzone mechaniki z innych gier jak Battle Pass czy losowe nagrody za branie udziału w wydarzeniach bądź codziennych misjach.

Overwatch 2 bez loot boxów

Overwatch 2 w Niemczech otrzymał już rating gry. Pierwszy Overwatch prezentowany był on jako PEGI 16, natomiast sequel otrzymał PEGI 12. Oznacza to, że gra będzie bardziej przystępna jeszcze młodszym graczom. Pojawia się tu jednak problem tematu loot boxów. W marcu tego roku niemiecki Bundestag zapowiedział zmiany prawa odnoszące się to loot boxów w grach. Te według zapowiedzi miały być dostępne wyłącznie dla dorosłych.

Blizzard już od jakiegoś czasu odchodzi od niektórych pomysłów, które stoją w sprzeczności z prawem. Pierwszym krajem europejskim, które zablokowało całkowicie Loot Boxy w grach była Belgia. Niedługo mają do niej dołączyć kolejne, więc jest niemal pewne, że Overwatch 2 pozbawione zostanie całkowicie tej mechaniki. Zamiast niej, niemal na pewno zobaczymy popularny system Przepustki Bojowej (Battle Pass), który jest już w grach z serii Call of Duty czy Diablo Immortal. Gracze zamiast zdobywać skrzynie będą musieli grindować, bądź kupić przepustkę, aby mieć szansę na zdobycie interesujących ich przedmiotów kosmetycznych.

Oczywiście może dojść do sytuacji, w której Blizzard po prostu wykluczy loot boxy w danych krajach. Jednak temat przejścia ze skrzyń na Battle Pass jest już omawiany od dłuższego czasu.