Brazylijska aktorka głosowa Mercy zamordowana!

Tragiczne wieści docierają do nas z Brazylii, gdzie aktorka głosowa Christiane Louise zginęła z rąk swojego przyjaciela.

Z początku informacje jakie się pojawiły odnośnie śmierci 49-letniej aktorki były niezwykle lakoniczne i zostały ogłoszone 5 sierpnia przez innego aktora głosowego na instagramie. Jak się jednak okazało data i powody jej śmierci były utrzymywane w tajemnicy ze względu na śledztwo i trwający pościg.

Christiane i Pedro Paulo da Costa poznali się w klinice psychiatrycznej w 2017 roku i od paru tygodni mieszkał u niej w Rio de Janeiro. Powody dokonania tego czynu nie są do końca jasne. Sprawca zaraz po zatrzymaniu przez Policję przyznał się do zbrodni, lecz twierdzi że dokonał jej w obronie własnej.

Twierdzi że Christiane miała załamanie psychiczne i pod wpływem alkoholu i narkotyków usiłowała go zamordować w celu dokonania jakiegoś krwawego rytuału. Przeciwko jego wersji wydarzeń przemawia jednak wiele poszlak, które zmieniają kwalifikację prawną czynu z zabójstwa na morderstwo.

Policja w toku śledztwa ujawniła w domu matki Pedro zrabowane przedmioty aktorki oraz fakt iż wprowadzał on w błąd przyjaciół aktorki, kierując podejrzenia na jej chłopaka. Do tego ujawniono że wraz ze swoją matką i inną nieustaloną osobą przez kilka dni usiłowali ukryć zwłoki w ustronnym miejscu. Poszukiwania matki Paolo oraz nieznanej osoby nadal trwają.

Oprócz roli Mercy w Overwatch Christiane była znana z wielu ról w filmach, grach i kreskówkach, miedzy innymi: Halo (Cortana), League of Legends (Sivir), Injustice: Gods Among Us (Zatanna), The Simpsons (Hellen Lovejoy), The Thornberrys (Debby Thornberry), Avatar The Legend of Korra (Kya)

Za datę śmierci przyjmuje się okolice 22 lipca. [*]