Byli hości OWL zirytowani słowami Blizzarda

Byli już hości Overwatch League są zirytowani tym w jaki sposób Blizzard ocenia pracę komentatorów.

Podczas weekendowego startu trzeciego sezonu Overwatch League pojawiło się sporo słów dotyczących zmian personalnych wśród hostów ligi. Wiceprezes OWL Jon Spector wypowiedział kilka słów, które zirytowały byłych hostów ligi, którzy poczuli się urażeni i obrażeni.

Chodzi o wywiad udzielony portalowi ESPN, w którym Jon Spector powiedział, że w lidze potrzebne są osoby, które żyją tą grą i właśnie dzięki zmianom personalnym zmienią się również odczucia widzów względem całego show.

Jego odpowiedź spotkała się od razu z krytycznymi komentarzami DoA, MonteCristo, Semmlera i Malika, którzy stwierdzili, że nie wiedzą czym mają być spowodowane te ataki w ich stronę tłumacząc również, że sami byli bardzo oddani najmłodszemu tytułowi Blizzarda.

Nie sposób nie zgodzić się z niektórymi ich wypowiedziami. Poza Semmlerem wszyscy pozostali hości, którzy pożegnali się z OWL byli związani z esportowym Overwatch niemalże od samego początku jego istnienia.

Nie jestem też w stanie pominąć komentarzy samej społeczności, która stwierdziła, że inauguracja 3 sezonu i nowy skład hostów okazał się strzałem w dziesiątkę. Pytanie pozostaje czy rzeczywiście byli hości powinni się tak unosić po takim komentarzu. Z jednej strony dosłownie o nich się nie mówi, z drugiej jest to taki prztyczek w nos ich dotychczasowej działalności w lidze.