Chińczycy dostali skin Brigitte za darmo. Reszta świata musiała płacić…

Skin Brigitte z Overwatch League, za który cały świat musiał zapłacić, Chińczycy otrzymają za darmo...

Skin dla Brigitte za darmo dla graczy z Chin

Niemała afera wybuchła na Reddicie Competitive Overwatch, gdzie rozgorzała dyskusja na temat faworyzowania chińskich graczy kosztem reszty świata. Blizzard udostępnił im za darmo skórkę Medyka Brigitte, za którą reszta świata musiała zapłacić w postaci podarowania 3 subskrypcji na wybranych kanałach Twitch.

Jedynym warunkiem zdobycia skórki jest obejrzenie 2 godzin rozgrywek Midseason Madness w ramach Overwatch League. To znacznie mniej niż chociażby wymogi zdobycia epickich skórek Overwatch Contenders, które w Europie i Stanach wymagają 5 i 10 godzin oglądania rozgrywek.

Skin medyk Brigitte za darmo dla Chińczyków

Chińczycy otrzymali skórkę medyka za darmo z kilku powodów. Pierwszym jest zamknięty ekosystem chińskiego gamingu oraz brak dostępu do platformy Twitch w tym kraju. Dodatkowo młodzi Chińczycy mają ograniczony czas na przeglądanie internetu i granie w gry komputerowe, co mogło mieć wpływ na niski wymóg godzin spędzonych podczas oglądania rozgrywek.

Nie zmienia to jednak faktu, że fani z innych części globu mogą czuć się oszukania i wykorzystani przez dewelopera. I mimo, że Blizzard poszedł w dobrym kierunku chęci wsparcia streamerów, jakość wykonania całej akcji pozostawia wiele do życzenia, co zresztą widać po licznych komentarzach w sieci.