Co zapowiedź nowej bohaterki mówi nam o dacie premiery Overwatch 2?

Wczorajsza zapowiedź powiązana z nową mapą zdezorientowała wielu. Jak podejść do tych informacji oraz co możemy z nich wywnioskować?

oficjalny plakat overwatch 2 godzina zero

Bardzo wiele wskazuje na to, że Blizzard teasuje nową bohaterkę. „Dziewczyna-lis” jak nazwali ją fani Overwatch byłaby 33 herosem Overwatch. Jednak data publikacji tej zapowiedzi jest bardzo dziwna. Z racji tego, że większość developerów pracuje teraz nad Overwatch 2 ilość nowości dodawanych do „jedynki” jest bardzo ograniczona. To oznacza, że wszelkie nowości dodawane do gry twórcy chcieliby jak najlepiej rozwlec w czasie.

List do Toshiro Yamagami


Zwykle takie zwiastuny otrzymywaliśmy maksymalnie tydzień przed prezentacją nowej postaci. Oznaczałoby to, że już w przyszłym tygodniu córka Asy trafi na PST. Jednak w tym tygodniu dostajemy już nową mapkę, mini wydarzenie, a czeka nas jeszcze kolejny komiks o Smudze, który najprawdopodobniej wyjdzie w środę. Niedługo potem rozpocznie się kolejna edycja wydarzenia noworocznego, a zaraz potem jest Blizzcon. Wszystko wydaje się być dziwnie na siebie nałożone, a mogą to wyjaśnić dwa scenariusze, które zaprezentuję poniżej:

Scenariusz nr 1: Dziewczyna-Lis wyjdzie przed premierą Overwatch 2

Jest to moim zdaniem gorszy scenariusz, ale niestety bardzo prawdopodobny. Po premierze Echo Jeff twierdził, że będzie to ostatnia bohaterka dodana do Overwatch przed premierą dwójki. Jednak wszystko to zostało powiedziane przed pandemią, która mogła opóźnić prace na Overwatch 2. Z racji opóźnienia, najprawdopodobniej developerzy zdecydowali się na przesunięcie jednej ze startowych bohaterek tak by gracze mieli co robić czekając na sequel. W tym scenariuszu jesteśmy świadkami pierwszego z wielu teaserów, których kulminacja nastąpi podczas tegorocznego BlizzcOnline gdzie bohaterka zostanie zaprezentowana oraz wrzucona na PST. Pobędzie tam od trzech do czterech tygodni (prawdopodobnie lis-towarzysz będzie wymagał wielu testów) i trafi do gry na przełomie marca/kwietnia. Co ciekawe wczorajszy list wydaje się potwierdzać tę datę bo widzimy tam takie sformułowania jak:

Po łagodnej zimie wspaniale kwitną wiśnie, niczym miękkie, różowe obłoki na tle zielonych drzew porastających zbocze wzgórza.

Jak wiadomo, wiśnie kwitną w bardzo krótkim, dokładnym okresie czasu. Dzieje się to dokładnie na przełomie marca i kwietnia. Bohaterka dołączyłaby do gry rok po Echo, natomiast Overwatch 2 w tym scenariuszu zobaczylibyśmy najprawdopodobniej dopiero pod koniec tego roku.

Scenariusz nr 2: Dziewczyna-Lis jest bohaterką startową Overwatch 2

W tym scenariuszu, jesteśmy właśnie świadkami rozpoczęcia promocji Overwatch 2. Aż do Blizzconu będziemy dostawać takie małe wycinki, zapowiedzi i inne rzeczy, które będą miały za zadanie nahypować społeczność na prezentację nowych bohaterów. Możliwe, że rozpoczęło się to już w grudniu kiedy podczas mini wydarzenia Symmetry ujrzeliśmy w menu fragment nowej mapy. Wszystko to zdaje się potwierdzać tweet jednego z fanów, który zauważył, że w linku do teasera na instagramie widnieje logo Overwatch 2. W tym wypadku druga część miałaby zadebiutować zgodnie ze wcześniejszymi plotkami: w końcówce kwietnia, na początku maja, a po BlizzcOnline rozpocznie się beta w której będziemy mogli wypróbować nowych bohaterów.

Mam nadzieję, że to właśnie scenariusz 2 okaże się tym prawdziwym, bo chociaż z chęcią wypróbuję nowego bohatera, to nie jest to nowość która utrzyma graczy przez kolejne pół roku oczekiwania na premierę zapowiadanego Overwatch 2. A Wy co myślicie? Czy są jeszcze szanse na premierę Overwatch 2 na wiosnę? A może porzuciliście nadzieję i cierpliwie oczekujecie zimy?