CROSSPLAY w Overwatch OD DZISIAJ!

Dzisiaj wraz ze startem wydarzenia "Ashe's Deadlock Challenge" uruchomiono beta testy CROSSPLAY pomiędzy platformami PC, XBOX, PLAYSTATION oraz NINTENDO!

Niedawna seria zapowiedzi na AMA, w Developer Update oraz na koncie Twitter nie ujawniała nam niestety kiedy można się spodziewać uruchomienia długo wyczekiwanej fuknkcji Crossplay.

Dzisiaj jednak przy okazji aktualizacji uruchomiono otwarte beta-testy dla wszystkich platform. Najprawdopodobniej jeśli wystąpią problemy albo jakieś niekompatybilności, to konkretne platformy będą odłączane od systemu do czasu rozwiązania problemów.

Instrukcja jak odblokować funkcję dla użytkowników konsol jest na materiale wideo opublikowanym na koncie Twitter. Gracze PC nie muszą nic robić, ani nie mogą tej funkcji wyłączyć.

Aby uruchomić funkcję Crossplay gracze konsolowi muszą założyć konto BattleNet na stronie Blizzarda. Następnie wchodząc do ustawień konta „Account Settings” wejść w zakładkę połączeń konta „Connections” i tam (podobnie jak do Twitch lub YouTube) połączyć konto ze swojej konsoli z kontem Battlenet PC.
Więcej informacji w oficjalnym FAQ.

Nie mogę się doczekać efektów tego całego zabiegu. Jestem zachwycony nową funkcją w grze i perspektywą gry ze znajomymi konsolarzami.
Widzimy się na polu walki, powąchacie trochę prochu 😉 !