Crossplay w Overwatch potwierdzony!

Blizzard potwierdził dziś crossplay w Overwatch!

crossplay pojawi się w overwatch

Dzisiejszego wieczora Blizzard poinformował w nowym Developer Update, że crossplay pojawi się w Overwatch. Wideo pojawiło się na oficjalnym kanale Youtube gry na platformie.

Crossplay w Overwatch na wszystkich platformach

Jak informuje oficjalne FAQ tematu crossplay w Overwatch, będzie on dostępny na wszystkich obsługiwanych platformach: PC, Xbox One, Xbox Series X, Xbox Series S, PlayStation 4, PlayStation 5 oraz Nintendo Switch. Dodatkowo będą oddzielne ladderboardy dla graczy PC, konsolowych jak i tych, którzy korzystają z funkcji cross-play. Niestety gry rankingowe będą odbywały się oddzielnie dla graczy PC i konsolowych. Tutaj nie będzie możliwości wspólnej gry.

Niestety nie będzie dostępnej progresji międzyplatformowej. Blizzard dopiero przygląda się tematowi, ale niewiadomo kiedy pojawi się konkretnie w grze. Plusem jest fakt, że deweloperzy pracują nad tym! Data wprowadzenia gry międzyplatformowej nastąpi jeszcze podczas trwania 28 sezonu gier rankingowych w Overwatch, najpóźniej do 1 lipca 2021 roku, kiedy to rozpocznie się 29 sezon.

Jak zapatrujecie się na crossplay w Overwatch?