Doomfist testowany jako TANK. Blizzard potwierdza

Blizzard potwierdza zmiany Doomfista pod kątem jego roli w Overwatch 2. Bohater jest testowany jako TANK.

doomfist testowany jako tank w overwatch 2

Wczorajszego dnia odbyła się AMA z deweloperami Overwatch na Reddicie. Tematem przewodnim były ostatnie prezentacje Overwatch 2 oraz zmiany balansu bohaterów przed premierą sequela. Już wcześniej zapowiedziano, że wielu bohaterów ulegnie sporym zmianom balansowym. Nie wiadomo było jednak czy któryś z nich zmieni swoją rolę. Przykładowo Doomfist jest aktualnie testowany jako TANK.

AMA jest bardzo dobrym sposobem na pozyskanie nowej wiedzy na temat potencjalnych zmian w grze. Deweloperzy Overwatch robili już je niejednokrotnie prezentując ciekawe nowinki na temat gry. Nie inaczej było wczoraj. Doomfist oficjalnie jest testowany w roli TANKa. Geoff Goodman wyjaśnił odrobinę jak przebiegają jego testy i co zostanie zmienione w jego zestawie umiejętności.

Zestaw umiejętności Doomfista jest bardzo mobilny i zawiera wiele efektów kontroli (CC), które powodują, że trudno jest go zbalansować jako DPSa w OW2. Z kolei jako Tank zachowamy jego kluczowe mechanizmy, ponieważ pasują do roli Tanka (głównie umiejętności crowd control).

Oczywiście oznacza to, że utraci część swoich obrażeń, a jego obrona zostanie zwiększona. Cały czas to testujemy dlatego tez nie mam zbyt wielu dodatkowych informacji jako, że jest to wczesna faza [testów, przyp.red.]. Wstępny feedback jest jednak taki, że nie czujemy go jeszcze w roli tanka bez przynajmniej jednego defensywnego buttona (jego główna obrona wynika z pasywek), więc jest to coś, co będziemy następnie próbowali [testować, przyp.red.]

Geoff Goodman

Jeśli chodzi o szczegóły jego umiejętności deweloperzy zdradzili, że jego Rocket Punch miałby nie tylko odrzucać jednego przeciwnika, ale kilku znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie. Umiejętność posiada pewien obszar działania (AOE), któremu będą podlegać wszystkie znajdujące się postacie przeciwników.

O testach Doomfista jako Tanka mówiono już wcześniej, jednak do tej pory nie zdradzono absolutnie żadnych szczegółów. We wrześniu zapowiedziano nerfa Doomfista i wygląda na to, że rework bohatera będzie znacznie większy niż sądziliśmy.