Drużyna Overwatch przekaże 100% dochodu na walkę z koronawirusem

Koronawirus rozprzestrzenia się po świecie powodując kolejne zgony. Drużyna Overwatch postanowiła przekazać cały zysk z marca na walkę z koronawirusem.

blizzard przenosi turniej HS online

Problem koronawirusa najbardziej dotyka kraje azjatyckie. Przenosi się już jednak do Europy czy innych kontynentów rozprzestrzeniając groźnego wirusa. I to właśnie drużyna azjatycka postanowiła pomóc w walce z nim.

Seoul Dynasty na pomoc w walce z koronawirusem

Seoul Dynasty, koreańska drużyna Overwatch League postanowiła, że przekaże wszystkie pieniądze jakie zarobi ze sprzedaży ubrań drużynowych, skórek w grze oraz biletów z marcowych rozgrywek w Seoulu w ramach Homestand. O przekazaniu środków na ten cel poinformował COO drużyny z Korei, Arnold Hur.

Cały powyższy materiał jest w języku koreańskim jednak poniżej prezentujemy najważniejsze cytaty właściciela drużyny

Po rozmowie z pracownikami, graczami i trenerami postanowiliśmy, że Gen.G i Seoul Dynasty przekaże 100% dochodów z marcowego homestandu Seoul Dynasty, sprzedaży ubrań obu drużyn Gen.G i Seoul Dynasty oraz ze sprzedaży skórek w grze od dziś do końca marca wspierając akcje charytatywne wspierające ofiary koronawirusa (…) Widzieliśmy jak niesamowita jest globalna społeczność esportowa i myślę, że widzieliśmy z pierwszej ręki, jak jeden problem w jednej części świata jest problemem dla nas wszystkich.

Rozgrywki Overwatch League, które początkowo miały odbywać się w Chinach zostały przełożone na marzec przez wzgląd na zagrożenie ze strony koronawirusa. Przełożono aż 27 meczów, które w połowie marca odbędą się właśnie w Seulu.

I teraz powiem to całkowicie szczerze: tak właśnie robi się dobry PR firmie.