Dyrektor artystyczny bohaterów Overwatch 2 Arnold Tsang odchodzi z Blizzarda

Dosyć mocno zaczynamy sobotnie południe. Arnold Tsang, dyrektor artystyczny bohaterów Overwatch 2 odchodzi z Blizzarda.

Arnold Tsang art director Overwatch 2 odchodzi z blizzarda

Kolejna ważna osoba z Team4 odpowiedzialnego za Overwatch odchodzi z Blizzarda. Tym razem jest to jedna z najważniejszych postaci odpowiedzialnych za to jak wygląda Overwatch i jak będzie wyglądał Overwatch 2. Arnold Tsang na łamach swojego Twitteraz zamieścił wpis, w którym oznajmił, że kończy swoją przygodę w firmie.

Arnold Tsang pracował nad Overwatch zanim w ogóle Blizzard zmienił koncepcję na grę. Ale wracając do przeszłości. Arnold zaczął swoją przygodę przy Overwatch tworząc koncept arty dla gry Titan, ogromnego MMO, projektu, który został anulowany by przekonwertować go następnie w Overwatch. Odpowiadał za niemal większość koncept artów wyglądu postaci czy skinów bohaterów. Warto w tym miejscu wspomnieć, że Arnold brał udział w niemal wszystkich dotychczasowych BlizzConach omawiając kwestie artystyczne Overwatch. W firmie spędził zaś 12 lat, a to naprawdę długi czas.

Jego odejście jest kolejnym dużym końcem przygody z Overwatch. W zeszłym roku z grą pożegnał się Jeff Kaplan, były już dyrektor gry, który został zastąpiony przez Aarona Kellera.