Eksperymenty na mapach szturmowych i nowe mapy Lucioball!

Gracze odkryli, że Overwatch ba premierę Letnich Igrzysk doczeka się nowych map Lucioball i eksperymentów na mapach typu Szturm!

eksperyment 2cp i nowe mapy lucioball overwatch

Aktualnie w Overwatch trwa wyzwanie Sigmy, podczas którego można zdobyć nową legendarną skórę dla bohatera. Wydarzenie potrwa do 27 lipca po czym najpewniej po tygodniu przerwy do gry zawitają Letnie Igrzyska.

Wraz z Letnimi Igrzyskami do gry powróci Lucioball, ale i również eksperymenty nad mapami Szturmowymi!

Zdjęcie

Serwery PTR doczekały się aktualizacji, w której wszystkie dotychczasowe mapy Lucioball otrzymały na końcu słowo „Classic”. Oznacza to tyle, że gra doczeka się map, w których będą panowały odmienne zasady w odniesieniu do klasycznego Lucioball.

Dodatkowo mapy Szturmowe doczekają się ważnego eksperymentu. Zarówno na serwerach PTR jak i na serwerach live w Warsztacie znajdują się mapy Assault oraz Assault Test.

Zdjęcie

O zmiany w tym trybie gracze męczyli deweloperów dobre kilka lat. Mechanika trybu niestety nie sprawdza się aż tak bardzo w przypadku map szturmowych, które najpewniej niedługo otrzymają zasadnicze zmiany mechaniki.

Mapy typu 2CP otrzymywały już wcześniej pomniejsze reworki. Przykładowo Świątynia Anubisa otrzymała dodatkowe przejście po lewej stronie, a sama główna brama została powiększona, natomiast Kolonii Księżycowej Horyzont doczekała się usunięcia niektórych przejść i dodaniem kilku innych.

Niestety nic więcej nie wiadomo odnośnie map i zmian w trybie szturmowym. Poznamy je najpewniej dopiero w najbliższych tygodniach.