Exploit Echo pozwala jej użyć dwóch ultów jednocześnie

Bugów Echo nie ma końca. Gracze odkryli kolejny poważny eksploit, który pozwala jej użyć dwóch ultów jednocześnie.

exploit ult echo

Echo wzbudza skrajne emocje. Z jednej strony była najbardziej wyczekiwanym bohaterem w historii Overwatch, z drugiej natomiast jej premiera związana jest z licznymi bugami i exploitami. Jeden jest o tyle poważny, że w rękach doświadczonego gracza może totalnie zniszczyć rozgrywkę.

Gracz o nicku LukeTheNinja12 zamieścił na reddicie sposób w jaki Echo może użyć jednocześnie dwóch Zamieci podczas kopiowania Mei. Cały mechanizm opiera się na tym, że w trakcie użycia ulta będąc pod postacią kopii należy w tym samym momencie użyć przycisku alternatywnego wystrzału. Powyższe spowoduje, że momentalnie załadowany zostanie drugi ładunek ulta, zanim pierwszy zdąży namieszać na polu bitwy.

Deweloperzy nie skomentowali tego przypadku, ale znając życie bardzo szybko zostanie naprawiony. W końcu wykorzystanie takiego exploitu z pewnością jest bardzo szkodzące dla samej rozgrywki w Overwatch.

Póki co gracze i tak odetchną z ulgą. Echo trafiła na listę banów więc jedyne gdzie będzie można nią nabruździć jest Szybka gra i Salon gier.

Odradzamy wykorzystywanie tego exploitu. Oficjalne stanowisko Blizzarda jest takie, że za wykorzystanie bugów bądź exploitów gry grożą daleko idące kary. Od krótkotrwałych banów po permbany w przypadku groźnych przewinień.