Gracze oburzeni zmianami Moiry w Overwatch. Blizzard studzi emocje

Wczorajszego dnia deweloperzy ujawnili nową Eksperymentalną Kartę w Overwatch. Gracze są wręcz oburzeni zmianami umiejętności Zniknięcie Moiry w Overwatch.

gracze oburzeni zmianami Moiry w Overwatch

Wczorajsza Eksperymentalna Karta wprowadziła bardzo duże zmiany w funkcjonowaniu umiejętności Moiry. Bardziej szczegółowo pisaliśmy o tym w poniższym artykule.

Moira przeszła jednak zmiany, których nikt się nie spodziewał. Jej orb mimo, że znerfiony jeśli chodzi o zasięg, tak został bardzo mocno wzmocniony w przypadku bezpośredniej obecności przeciwników. Jednak nie to stało się kością niezgody między graczami, a deweloperami. Umiejętność Zniknięcie aktualnie daje efekt niezniszczalności i nietykalności sojuszników w momencie wyjścia bohaterki ze zniknięcia. Zmiana skilla pozwala uniknać graczom efektu działania np. Opony Złomiarza, atomówki D.Vy, granata ogłuszającego McCree czy strzałki usypiającej Any.

Zmiany w Zniknięciu niwelują absolutnie wszystkie umiejętności CC. Oznacza to, że nawet jeśli Sigma użyje swojego ulta, Moira dzięki Zniknięciu może uchronić sojuszników podczas wyjścia z umiejętności.

Gracze ocenili tą zmianę jako najbardziej zepsutą umiejętności w grze. Jest to jedyna umiejętność w grze, która będzie w stanie być kontrą na absolutnie wszystkie umiejętności CC w grze.

Zmiany Moiry nie muszą pojawić się w Overwatch

Molly Fender, Community Manager Overwatch studzi oburzenie graczy. Jak przypomina, Eksperymentalna Karta wcale nie musi wprowadzić zmian, które na 100% pojawią się w grze. Eksperymentalna Karta pozwala graczom na przetestowanie najbardziej zwariowanych zmian, które przyjdą do głowy zarówno deweloperom jak i samej społeczności.

Nie sposób się nie zgodzić z Molly. Eksperymentalna Karta została stworzona do testowania takich zmian. Gracze mogą głośno i stanowczo powiedzieć nie, dzięki czemu Blizzard będzie świadomy, że proponowana zmiana może przynieść więcej szkód niż pożytku i ją po prostu wycofać.

A jeśli nawet prosi mówią o przegięciu, oznacza to, że zmiana ta najpewniej w ogóle nie pojawi się na serwerach live.