Gracze wściekli po tłumaczeniach Blizzarda dotyczących mety w Overwatch

Na forum Battle.Net zawrzało po wypowiedzi jednego z deweloperów. Gracze są wściekli na tłumaczenia dotyczące mety w Overwatch.

power creep overwatch gracze wściekli

Ostatnie zmiany balansu osłabiające tanków i supportów na niskich rangach spowodowały przesadzony poziom na DPSach. I gdy na wyższych rangach zmiana ta miała na celu umożlwienie DPSom być w końcu skutecznym tak na niskich rangach podnosi ich przewagę nad innymi bohaterami. Z tego też powodu został stworzony temat na forum Battle.Net, w którym deweloperzy postanowili się wypowiedzieć.

W temacie wypowiedział się Josh Noa, jeden z deweloperów gry.

Zostawię wam ciekawy kejs.
Patrząc na graczy w GMie dla aktualnego patcha Genji i Soldier: 76 zajmują kolejno 6 i 7 miejsce pod względem win rate dla bohaterów natarcia (z 16 całościowo).

Nie radzą sobie tak źle jak społeczność to zarzuca. Percepcja balansu gry czy opinii jest często powtarzana i utrwalana na tyle długo, że staje się prawdą dla wielu graczy.

Powinniśmy również pamiętać, że win rate i to jak radzą sobie bohaterowie uzależnione jest od poziomu umiejętności graczy. Jeśli ktokolwiek narzeka, że Żniwiarz jest zbyt potężny, a inny, że zbyt słaby, obaj mogą mieć rację pod kątem ich poziomu umiejętności.

Gdy wprowadzamy zmiany balansu zwracamy uwagę na potencjał umiejętności graczy na danym bohaterze, ale również staramy się mieć z tyłu głowy, że gdy wprowadza zbyt wiele szkód na niższych rangach, próbujemy znaleźć na to rozwiązanie.

Uważam, że zwracanie uwagi na power creep jest uzasadniony jeśli powoduje szkody w rozgrywce. Nie czujemy jednak, żebyśmy aktualnie zbliżali się jakkolwiek do tego w grach live.

I zdaje się, że właśnie ta wypowiedź podniosła larum graczy, którzy wręcz zarzucają Blizzardowi, że bohaterowie DPS w dalszym ciągu są za słabi. Z kolei na niskich rangach Doomfist, Genji i Żniwiarz robią praktycznie co chcą gdy grani będą przez ogarnięte osoby.

Z drugiej jednak strony rozumiem podejście deweloperów. Balansowanie gdy dla osób znajdujących się we wszystkich możliwych rangach musi być naprawdę ciężkim zadaniem i zebranie danych i ich analizowanie może zabierać masę czasu.