Grandmasterzy proszą o przywrócenie spadku SR za brak aktywności w Overwatch

Gracze znajdujący się w Grandmasterze proszą deweloperów o przywrócenie spadku SR za brak aktywności w Overwatch.

grandmasterzy proszę o przywrócenie kar za brak aktywności Overwatch

Spadek SR w związku z brakiem aktywności w grze był w Overwatch do momentu pojawienia się kolejki ról 2-2-2. Mechanizm ten polegał na tym, że gracze którzy nie grali w ciągu ostatnich 7 dni z każdym kolejnym tracili 25 punktów rankingowych maksymalnie do poziomu 3000 punktów w dywizji Diamentowej. Oznacza to, że spadek ten dotyczył tylko najlepszych graczy w najwyższych dywizjach. Nawet jeśli dany gracz spadłby do 3000 punktów nie zostanie on przydzielony do rangi Platynowej, a pozostanie w Diamencie.

Teraz gdy słyszy się o powrotach do Overwatch, ponieważ Valorant nie spełnił czyichś oczekiwań, gracze w Grandmasterze narzekają na znacznie zaniżony poziom powracających i proszą Blizzarda o przywrócenie kar za brak aktywności w grze. Tłumaczą to tym, że nawet jeśli dany gracz nadawał się do Grandmastera powinien musieć zagrać więcej meczów z obniżoną rangą, aby potwierdzić czy w dalszym ciągu należy mu gra w Top 500 czy nie.

Nowy pomysł graczy jest taki aby wprowadzone zaniżenie SR nie było tak drastyczne jak przed wprowadzeniem kolejki ról 2-2-2. Aktualnie wystarczyłoby, aby gracze co sezon tracili między 100-500 punktów. Przy najwyższych rangach i rozgrywkach w Top 500 pozwoliłoby to na wyrównaną rozgrywkę, a tym którzy w ramach kary spadli, mogliby się ponownie wspiąć po kilku meczach, nie niszcząc też rozgrywki będąc w masterze czy diamencie.

Czy tak się stanie tego nie wiemy. Jest też całkiem małe prawdopodobieństwo aby Blizzard ponownie się na to zdecydował. Być może kolejka ról wystarczająco wydłuża wyszukiwanie graczy w grandmasterze, że dodanie kolejnego ograniczenia wpłynęłoby zbyt mocno na ten mechanizm.