Gruby na bramę, Lucioball z udziałem Roadhoga w Warsztatowym trybie

Po premiery Letnich Igrzysk w Overwatch, jeden z graczy stworzył w Warsztacie karykaturę trybu Lucioball, w którym gramy Roadhogiem.

nowa meta roadhog

Pamiętam czasy kiedy za dzieciaka grając w piłkę nożną często padało stwierdzenie „gruby na bramkę”. Wyrażenie to miało zarówno negatywny jak i pozytywny skutek. Koledzy, którzy byli przy tuszy po boisku poruszali się znacznie wolniej przez co łatwiej ich było minąć, natomiast byli niemalże niepokonani na bramce dzięki dużemu zasięgowi rąk.

I kiedy zobaczyłem tryb z Roadhogiem niemal od razu wspomnieniami powróciłem do szczeniackich lat. Nie różni on się zanadto od tradycyjnego Lucioball, ot zmiana bohaterów z Lucio na Roadhoga, ale z jedną zasadniczą różnicą. Roadhog w Warsztatowym trybie ma możliwość przyciągania przeciwników, co wprowadza całą masę nowych taktyk w rozgrywce.

Wyobraźcie sobie, że biegniecie bohaterem za przeciwnikiem, ten już za moment uderzy w złotą piłkę i strzeli Wam bramkę. Jako Roadhog przeciągasz go na bok i sam biegniesz do piłki ostatecznie broniąc bramki. Ciekawe, prawda? Frustrujące? I to jak, o ile gracie tym przeciągniętym graczem.

I used the Workshop to create Lúcioball except it’s Roadhog [Code: FZEPZ] from r/Overwatch

Tryb można przetestować samodzielnie w Warsztacie wklepując kod FZEPZ.

Dajcie znać jak przetestujecie, może warto będzie zrobić stream z rozgrywkami?