IGN zmieniło notę Overwatch na 10/10

IGN, jeden z najpopularniejszych zachodnich portali o grach komputerowych zminiło notę Overwatch na 10/10.

IGN aktualizuje ocenę Overwatch do 10/10

Overwatch obchodzące w tym roku 4 rocznicę zmaga się z dużymi problemami. Mechanizmy wprowadzone w zeszłym roku, mimo że w pewnym stopniu naprawiły sytuację gry, tak spowodowały szereg dodatkowych. Wiele znanych osobistości odeszło z gry, a oczko w głowie Blizzarda jakim jest Overwatch League musi radzić sobie ze spadkami oglądalności sięgającymi ponad 60%.

Tymczasem IGN postanowiło dokonać rewizji oceny gry zwiększając ją z 9.4 oczek na 10 uznając grę za majstersztyk. Swoją ocenę gry uargumentowali następująco:

Overwatch to jedyna w swoim rodzaju strzelanka, która jest zdecydowanie najlepsza w swoim gatunku. Oferuje różnorodność, głębię i styl, które tylko nielicznym udaje się połączyć. Czteroletnia gra została wykonana przepięknie łącząc wrażenia z gry wieloosobowej. Od cenionych obecnie postaci i profesjonalnie wykonanych map po wyjątkowy design dźwięku i dynamiczną akcję – to arcydzieło kompetytywnej rozgrywki. Co najważniejsze, po wielu latach nie przestaje być zabawna. Wszystkie te czynniki sprawiają, że Overwatch jest wyjątkową strzelanką, którą poleciłbym każdemu bez wahania.

To co muszę przyznać to fakt, że Overwatch posiada ogromną różnorodność. Pamiętam jak dziś gdy Jeff Kaplan mówił, że Overwatch ma być grą przystępną dla każdego. Każdy bez względu na to czy umie grać w FPSy czy nie, ma mieć możliwość odnaleźć bohaterów, z którymi będą mogli się identyfikować i w których odnajdą styl rozgrywki, który im odpowiada.

Overwatch to w dalszym ciągu jeden z najciekawszych tytułów FPS w jakie grałem w ostatnich latach. czy uznałbym je za arcydzieło? Na pewno w jakimś stopniu tak. W końcu od ponad 4 lat gram w niego regularnie rzadko kiedy grając w ogóle w inne produkcje.

Ale ciekaw jestem jak oceniacie Overwatch dziś? Ile dalibyście mu oczek? w skali od 1 do 10?