Igrzyska w Overwatch już w przyszłym tygodniu? Nowa aktualizacja w tle!

Overwatch otrzymał aktualizację w tle. Czyżby już w przyszłym tygodniu miały wystartować Igrzyska w Overwatch?

letnie igrzyska w Overwatch 2021

Wakacje to tradycyjnie okres nowego wydarzenia sezonowego w Overwatch. Letnie Igrzyska (ang Summer Games) startowały tradycyjnie w sierpniu. Wyjątkiem był jednak rok 2019 kiedy to start wydarzenia przypadł na lipiec. Zdaje się, że w tym roku sytuacja może się powtórzyć. Wszystkiemu winne są oficjalne Igrzyska Olimpijskie, które rozpoczynają się już w przyszłą środę.

Zaś Overwatch otrzymał wczoraj aktualizację w tle, która zostanie wprowadzona do gry w ciągu najbliższych dni. Co ciekawe start Igrzysk Olimpijskich zaplanowany jest na 21 lipca, natomiast możliwość zakupu skórki Any z Overwatch League zakończy się w dniu 20 lipca. A to oznacza, że wtorek będzie kolejnym dniem aktualizacji w Overwatch.

Warto tu wskazać kilka zależności, którymi kieruje się Blizzard uruchamiajać wydarzenia sezonowe. Księżycowy Nowy Rok startuje regularnie w okolicach terminu Chińskiego Nowego Roku. Wydarzenie Halloweenowe i świąteczne również mają stałe miesiące. Pierwsze Igrzyska w Overwatch zostały uruchomione o 3 dni przed startem Olimpiady w Rio w 2016 roku.

Jest to oczywiście autosugestia i nic potwierdzonego jednak zbyt wiele argumentów przemawia za tym, że właśnie najbliższy wtorek (ewentualnie czwartek) będzie dniem premiery Letnich Igrzysk w Overwatch.

Z tego miejsca podziękowania dla Gekona, który jako pierwszy zasugerował taką możliwość i BRSowi, który mnie o tym poinformował!