Jeff Kaplan kończy dziś 48 lat!

Dzisiejszego dnia Jeff Kaplan obchodzi swoje 48 urodziny!

urodziny jeffa kaplana

Papa Jeff to najbardziej rozpoznawalna osobistość Overwatch. Tak jak w przypadku wielu innych gier raczej ciężko znaleźć dewelopera, który byłby jej twarzą (głównie to właśnie są nimi influencerzy), tak Overwatch od samego początku był prezentowany przez Jeffa.

Jeff Kaplan pracuje w Blizzardzie niemalże 19 lat. Swoją przygodę z firmą rozpoczął w maju 2002 roku na stanowisku Associate Game Designera World of Warcraft. Przez kolejne lata awansował na następne szczeble kariery, by w 2013 roku objąć stanowisko Game Director and Vice President franczyzy Overwatch.

Większość fanów Overwatch poznała go dopiero przy okazji pierwszej prezentacji gry w listopadzie 2014 roku, gdy Blizzard po raz pierwszy od 17 lat zaprezentował światu całkowicie nowy świat, świat Overwatch. To właśnie Jeff Kaplan prezentuje nam większość nowości w kolejnych materiałach Developer Update. To własnie on jest gwiazdą na scenach BlizzConu gdy przychodzi do ujawnienia nowości z gry. Mogę chyba śmiało powiedzieć, że Overwatch to Jeff.

Co można życzyć w kolejne urodziny? Na pewno wytrwałości i opanowania. Wiem jak stres, crunch czy ciągłe nadgodziny wyniszczają organizm, dlatego przyda się również sporo zdrowia i spokoju. Pieniędzy raczej nie trzeba życzyć, gdy wiemy że jest jedną z najważniejszych osób w firmie. Ale warto życzyć powodzenia przy okazji premiery Overwatch 2. Bo wbrew pozorom to decyzje Jeffa (tak wiem nad nim są jeszcze krawaciarze) będą skutkowały sukcesem bądź klęską Overwatch 2.

Sto lat, papo Jeff!