Już jutro będzie można dostać nową skórkę dla Any

Rozpoczyna się końcowy etap May Melee, jednego z turniejów organizowanych w tym sezonie Overwatch League. Jedną z nagród za oglądanie go będzie ligowa skórka do Any.

Do finałowej czwórki zakwalifikowały się zespoły Dallas Fuel, Florida Mayhem, Shanghai Dragons oraz Chengdu Hunters. Zespoły z regionu północnoamerykańskiego są już na Hawajach, by zredukować wpływ opóźnień sieciowych na rozgrywki. W tej chwili zdecydowanie nie ma faworyta: Hunters jak zwykle zaskakują niestandardowymi kompozycjami opartymi na Farze oraz Burzycielu, Dragons po dość ciężkim początku sezonu wydają się być w pełni sił, Mayhem opanowało metę double bubble do perfekcji, a Fuel pokazują swoimi zagrywkami z teleporterem Symmetry, że brak hitscana nie powstrzyma ich w drodze po zwycięstwo. Nie da się ukryć, że obecność Dallas i Florydy jest sporym zaskoczeniem, taki skład finałowy zgadło jedynie 2 fanów (jeżeli dobrze przewidzą również nadchodzące mecze, mają szansę na statuetkę Mei oraz 500 dolarów).

Mecze zostaną rozegrane w trybie podwójnej eliminacji, co da nam łącznie 6 meczy. Niestety z konieczności dostosowania godzin rozgrywek pod region zarówno azjatycki jak i amerykański mecze odbywać się będą w bardzo niekorzystnych dla Europy godzinach. Na szczęście fani z naszego kontynentu podnieśli wystarczająco duży hałas i zostaną udostępnione mecze typu encore – powtórki, podczas których również będzie można dropić nagrody, bez konieczności zarywania nocki.

Za oglądanie meczów będzie można standardowo zebrać konkretną ilość tokenów (co może się przydać osobom chętnym na zdobycie najnowszej skórki do Mei), ale na dodatek za 4 godziny oglądania każdy z fanów otrzyma ligową skórkę do Any. Jakby tego było mało każdy z widzów otrzyma potem graffiti upamiętniające ten turniej.


Na koniec tylko wypiszę godziny transmisji, z zaznaczeniem meczów Encore:

  • Piątek, 7 maja – 4:00 oraz 18:30 (ENCORE) Mecz Shanghai Dragons vs Florida Mayhem
  • Piątek, 7 maja – 5:30 oraz 20:00 (ENCORE)Mecz Chengdu Hunters vs Dallas Fuel
  • Sobota, 8 maja – 3:00 oraz 18:30 (ENCORE) TBD
  • Sobota, 8 maja – 4:30 oraz 20:00 (ENCORE) TBD
  • Sobota, 8 maja – 6:00 oraz 21:30 (ENCORE) TBD
  • Niedziela, 9 maja – 3:00 oraz 18:30 (ENCORE) TBD

PS Na głównym kanale Overwatch odbędzie się też swego rodzaju WatchParty na którym Sideshow oraz Bren będą gościć dwójkę developerów: Scotta Mercera oraz Jessie Yang. Całość ma służyć nie tylko oglądaniu rozgrywek, ale również jako swego rodzaju AMA, podczas którego twórcy będą odpowiadać na pytania fanów. Czyżby to z powodu tego nowego systemu, który ma trafić do Overwatch już bardzo, bardzo niedługo? Bardzo prawdopodobnie tak, być może już dziś dowiemy się o co chodzi.