Kaplan: Gracze chcieliby aby Overwatch był jak CS:GO ale do tego nie dojdzie

Podczas ostatniego Q&A Jeff Kaplan odniósł się do zarzutów graczy, którzy chcieli aby Overwatch był skupiony bardziej na broniach jak w CS:GO aniżeli na umiejętnościach.

overwatch to nie cs:go

Overwatch jest całkowicie inną grą od FPSów dostępnych u innych producentów. Deweloperom zawsze zależało na tym aby gra posiadała całą masę bohaterów, którzy będą różnili się swoją historią jak i stylem rozgrywki i umiejętnościami. I trzeba przyznać, że chyba im się udało, mimo że w wielu przypadkach gracze aimingowi często narzekają, że nie mogą pozbyć się kogoś grywając np McCree, Wdową czy Żołnierzem.

Jeff Kaplan odniósł się do zróżnicowania umiejętności w grze i zmian jakich ma doczekać się Moira. Przy okazji tego tematu ujawnił czego wielu graczy oczekuje ale czego nie otrzymają.

Społeczność chciałaby całkowitego przebudowania bohaterów w bronie z CS:GO, ale to nie nastąpi.

I jak sam uwielbiam grać bohaterami aimingowymi i trochę się frustruję w Overwatch, tak rozumiem decyzje deweloperów. Overwatch od początku miał być grą, w której odnajdą się zarówno osoby lubiące celować jak i te, które tego nie potrafią. W końcu nie wszyscy bohaterowie są hitscanami.