Kolejny crossover skinów z gier Blizzarda w Overwatch

Skórki z Blizzard World były strzałem w 10kę. Warto zatem przyjrzeć się propozycjom kolejnego crossoveru skinów z gier Blizzarda w Overwatch.

crossover skinów z gier blizzarda w overwatch

Overwatch 2 poza nowościami graficznymi i nowym trybem PvE powinien graczom dostarczyć całą masę nowych skórek, o które gracze mogliby walczyć w różnego rodzaju wyzwaniach. Przy okazji premiery mapy Blizzard World deweloperzy zaprezentowali nam kilka ciekawych skórek z innych uniwersów Blizzarda takich jak Warcraft, Diablo czy Starcraft.

Przyjrzałem się wszytkim uniwersom i wybrałem najciekawsze propozycje nowych skórek do kolejnego crossovera gier Blizzarda z Overwatch.

Skin Żniwiarza jako Malthael z Diablo 3

Żniwiarz to mroczny najemnik, który zszedł na złą drogę. Nie trzeba więc daleko szukać by ujrzeć niemalże to samo podejście u Malthaela. Oczywiście obie postacie przed „przemianą”, różniły się stylem bycia jednak gniew i żądza zniszczenia zapanowały nad oboma w znacznym stopniu.

Dodatkowo trzeba przyznać, że skin Malthaela dla Żniwiarza bardzo dobrze pasowałby do bohatera. Obaj występują w grze w czarnym płaszczu z kapturem oraz obaj dzierżą w swoich rękach dwie sztuki tej samej broni. W przypadku propozycji skórki dla Żniwiarza, kosy Malthaela mogłyby znajdować się skrzyżowane na jego plecach, a elementy stylistyki kos na jego strzelbach.

Skin Smugi jako Lea z Diablo 3

Od Smugi empatia bije tak mocno po oczach jak moment gdy patrzymy bezpośrednio na słońce. Smuga charakteryzuje się bardzo dużymi pokładami dobroci i chęci niesienia pomocy innym, co również przejawiało się w zachowaniu Lei w historii Diablo 3. I co prawda ta druga oficjalnie już zginęła to postać ta idealnie nadawałaby się jako skórka dla Smugi w Overwatch.

Reinhardt jako Horace Warfield ze Starcraft 2, Uther i Orgrim z Warcraft 3

Reinhardt jest chyba jedyną z postaci, którą można utożsamiać z wieloma innymi bohaterami. Jedną z nich jest z całą pewnością Horace Warfield, znany bardzo dobrze z wydarzeń w Starcraft 2. Ten wyszkolony w boju generał doskonale zdawał sobie sprawę z tego czym jest honor, walka o wolność i potrafiła podjąć trudne decyzje by wspomóc rebeliantów w odzyskaniu Sary Kerrigan mimo licznych listów gończych wysłanych przez jego bezpośredniego dowódcę i władcę Dominium, Arcturusa Mengska. Horace był postacią, która wiedziała co do honor i większe dobro. W ten sam sposób zachowuje się sam Reinhardt. Musiał pozwolić poświęcić się swojemu dowódcy by ratować żołnierzy potrzebujących pomocy podczas bitwy o Eichenwalde.

Kolejnymi postaciami, z którymi można byłoby identyfikować Reinhardta to Uther Lightbringer oraz Orgrim Doomhammer. Obaj bohateorwie byli bardzo oddanymi przywódcami swoich ras i obaj dzierżyli w rękach potężne młoty. Charakterystyka Orgrima bardzo odpowiada temu co prezentował swoim zachowaniem Reinhardt za młodu. Zagorzały wojownik widzący głównie jedną stronę medalu, ale zachowujący też szacunek dla swoich.

Z kolei Uther prezentuje Reinhardta już w aktualnym stanie. Zasady bycia prawdziwym templariuszem i obrońcą ludzkości spowodowała, że dla Reinhardta ważniejsze jest dobro i obrona innych, bez względu na to jak go potraktowano.

Baptiste jako Tyrael z Diablo 3 w ludzkiej postaci

Tyrael to obrońca ludzkości. Bohater, który postanowił wyrzec się nieśmiertelności tylko po to by pokazać swoim pobratyńcom, że życie jest ważne bez względu na to czy jest się człowiekiem czy archaniołem.

Wczytując się w historię Baptiste można byłoby zauważyć kilka porównań. Jego ciężkie dzieciństwo pozwoliło mu zachować honor i pomagać wtedy kiedy jest najbardziej potrzebny. Gdy tylko zobaczył, że Talon zaczyna coraz odważniej dokonywać ataków i niszczyć ludzie życia, odłączył się by pomagać tym, którzy tego najbardziej potrzebują, bezbronnym.

Łaska jako Królowa Ostrzy ze Starcraft 2 i Jaina Proudmoore z World of Warcraft

Blizzard niejednokrotnie pokazał, że Łaska idealnie wpasowuje się zarówno w anielskie skiny jak i iście demoniczne. I nie podważając idei związanych z tą postacią w moim mniemaniu idealnie pasowałaby do roli Królowej Ostrzy czy Jainy Proudmoore. Obie bohaterki początkowo były oddane swoim ideom. Jednak z czasem gdy sprawy obrały zły kierunek stały się bezwzględnymi wojownikami. I mimo, że akurat ten wątek nie pasuje bezpośrednio do Łaski, tak stylistyka obu byłaby czymś niecodziennym i wręcz wskazanym. Wyobraźcie sobie skrzydła Łaski jako szkieletowe ostrza wystające z jej pleców, albo Kaduceusz w formie magicznej laski.

Moira jako Sylvana z World of Warcraft

Sylvana to postać, której nie zależy na innych. Realizuje własne cele i rozwija się wyłącznie dla swojej własnej mocy. Podobna sytuacja ma miejsce z Moirą, która mimo że współpracuje z Talonem to zależy jej jedynie na kolejnych badaniach genetycznych i modyfikacjach, które może przeprowadzać na innych by ostatecznie stworzyć nową wersję siebie.

Orisa jako Baal z Diablo 3

Baal to chyba najbardziej charakterystyczny antagonista franczyzy Diablo. To właśnie za jego sprawą dusze demonów ponownie są wolne dzięki czemu można swobodnie liczyć na powrót wszystkich pierwotnych złych w marce. I mimo, że Orisa nie pasuje w żaden sposób do jego postaci to niemalże pajęczy kształt jest idealnym przykładem na crossover. Blizzard niejednokrotnie pokazał już, że tworząc skórki bohaterów nie zwraca już uwagi na to czy ideologicznie pasuje do nich czy nie.

McCree jako Jim Raynor

McCree był wyjętym spod prawa najmenikiem. No patrzcie, niemal identycznie jak Jim Raynor. Różnica jest jednak taka, że ten pierwszy dostał szansę od Overwatch, a ten drugi musiał walczyć z władzą za zdradę jakiej dopuściły się władze Dominium. Jim Raynor w Starcraft 2 był zaprezentowany w dwóch formach, jednej jako planetarny kowboj i w drugiej jako marine. I to właśnie ta pierwsza wersja Jima idealnie wpasowałaby się w postać McCree, szczególnie, że obaj używali w tej postaci rewolweru. Dodatkowo obaj mają dobre serca i zależy im na pomocy innym, aniżeli realizacji własnych celów.

Genji jako Zeratul

Zeratul to jedna z najbardziej rozpoznawanych postaci w Starcraft 2. Mroczny templariusz i zabójca, który dzięki swojej szybkości i umiejętnościom walki bardzo dobrze odnajdzie się w każdej sytuacji. Reprezentuje również racjonalny tok myślenia, co w przypadku Genjiego jest bardzo istotne. Bohater Overwatch pogodzony ze swoim losem i pod wpływem nauk Zenyatty zupełnie inaczej spogląda na świat starając się wpłynąć na równowagę między dobrem i złem.

To tylko 9 moich osobistych propozycji. W Overwatch znajduje się w końcu 32 bohaterów, do których można byłoby swobodnie znaleźć kolejne postacie z innych uniwersów.

Ciekawi mnie czy zgadzacie się z powyższymi propozycjami czy macie zupełnie inne? Dajcie znać w komentarzach!