Komisarz Overwatch League podał się do dymisji!

Włodarze Overwatch League poinformowali, że Pete Vlastelica pełniący obowiązki komisarza Overwatch League podał się do dymisji.

Pete Vlastelica odchodzi z Overwatch League

Overwatch League bo bardzo dobrym starcie sezonu inauguracyjnego w 2018 roku przeżywa kryzys egzystencji. Na problemy w 2020 roku wpływ miało sporo czynników zewnętrznych jak i błędnych decyzji podejmowanych na najwyższych szczeblach w firmie. Pandemia, umowa z Youtube, czy niskiej jakości produkcja transmisji spowodowały, że wyniki oglądalności są najniższe w historii ligi.

Pete Vlastelica, CEO Activision Blizzard Esports oraz Komisarz Overwatch League po zakończeniu Wielkiego Finału ligi powróci do swojej roli w ABE aby skupić się na nowych przesięwzięciach dla Activision Blizzard. Odegrał kluczową rolę w budowaniu biznesu e-sportowego firmy i napędzaniu branży. Dziękujemy Pete’owi za jego wkład i wpływ na nasz biznes w ciągu ostatnich czterech lat.

Trudno podsumować jego karierę w Blizzardzie jako sukces napędzania branży. Owszem, firma zarobiła krocie na lidze i licencjach, jednak część drużyn już w 2019 roku miała problem z monetyzacją swojego biznesu. Rok 2020 miał przynieść spore przychody dzięki Homestandom, ale pandemia skutecznie zatrzymała możliwości zarobkowe dla drużyn. Dodatkowo jak donosi The Esport Observer ciągłe parcie na komercjalizację esportową spotkało się ostatecznie z wieloma odejściami z Blizzarda, w którym przestano zwracać uwagę na podstawy esportu, graczy.

Jedynym plusem całej sytuacji jest fakt, że Activision Blizzard anulowało opłaty franczyzowe drużyn za rok 2020. Część z nich i tak rozwiązuje umowy z gwiazdami ligi aby móc na ich miejsce pozyskać znacznie tańszych następców.

Na ten moment nie ogłoszono osoby, która będzie odpowiadała za ligę w czwartym sezonie.