Koniec z dołączaniem do gry z widokiem Defeat!

Blizzard zrozumiał w końcu problem dotyczący dołączania do gry na koniec meczu by tylko zobaczyć ekran Defeat. Takich sytuacji ma już nie być!

Aktualny system rozgrywki w Overwatch stara się, aby gracze czekający w kolejce byli dołączani do nowych meczów jak najszybciej. Jednak czasami zdarza się, że gdy w innych meczach ktoś wychodzi z gry przed czasem, slot ten powinien zostać uzupełniony. I pal licho jeśli dołączamy do meczu w połowie rozgrywki. Gorzej, jeśli trafiamy na uciekiniera, który wiedząc, że jego drużyna przegrywa mecz po prostu wychodzi przed końcem, a my jako uzupełnienie trafiamy do gry dostając na twarz ekran Defeat.

Wielu graczy życzy sobie aby mechanizm uzupełniania na koniec meczu zniknął w ogóle z gry, jednak sam Blizzard jest przeciwnego zdania. Jeff Kaplan ujawnił, że jakkolwiek to wygląda nie mogą uzupełniania usunąć, ale wprowadzą modyfikacje mające ukrócić negatywny efekt trafiania na kartę Defeat.

Niestety to jest najlepsze rozwiązanie do uzupełnienia Cię w grze. Planujemy jednak pewne modyfikacje tego systemu.

Kiedy już trafisz jako gracz uzupełniający, powinno istnieć opóźnienie z jakim dołączysz jako sub do innej gry. Ale aktualnie jeśli zmieniasz tryby dosyć często możesz trafiać jako sub i to chcemy poprawić w przyszłym patchu.

Dodał również, że rozumieją graczy, którzy otrzymują kartę Porażka ledwo co dołączając do meczu.

Dołączanie do meczu na koniec z kartą Defeat nie jest dobrym rozwiązaniem, bez względu ile czekasz na mecz. Chcemy rozwiązać ten problem. Z systemem uzupełniania nigdy nie pozbędziemy się tego problemu, ale możemy ograniczyć ich występowanie w stosunku do tego jak to wygląda teraz.

Jest to aż tak duży problem? Co prawda nie gram tak często jak nasi czytelnicy, ale nie zdarzało mi się ostatnimi czasy dołączyć do gry i otrzymać karty defeat.