Koniec z Double-shield w Overwatch. Tanki będą bardziej ofensywne, a mniej osłonowe!

Deweloperzy przymierzają się do zmiany zasad funkcjonowania roli tanków w Overwatch. Ci mają być bardziej ofensywni, aniżeli dostarczać osłony swoim sojusznikom.

tanki bez osłon w Overwatch

Wczorajszego dnia odbyło się AMA z deweloperami Overwatch, podczas którego odpowiadali na zadawane przez społeczność pytania. Nie obyło się bez pytań dotyczących mety. Jednym z ważnych kwestii omawianych przez Jeffa Kaplana była meta double shield, której zmiany mamy zobaczyć już w najbliższych tygodniach w kolejnej Eksperymentalnej Karcie.

Najwyższy priorytet mają teraz zmiany balansu celujące w metę double shield. Pojawi się za kilka tygodni w Eksperymentalnej Karcie.

W kolejnej wypowiedzi, Jeff Kaplan ujawnił, że przymierzają się do zmian w roli tanków. Te z kolei mają być potężną modyfikacją, która miałaby zmienić ich funkcjonowanie do bardziej ofensywnej roli aniżeli ochronnej.

Aktualnie sporo rozmawiamy o tankach. Wcześniej mieliśmy problem z rozkminieniem jak bohaterowie tacy jak Roadhog mogliby rywalizować z osłonowymi tankami jak Reinhardt. Potem zaczęliśmy zastanawiać się co byłoby w drugim kierunku? Co jeśli Reinhardt stanie się bardziej Roadhogiem? Co zmieniłoby to w całej grze? Co byłoby kiedy main tanki stałyby się off tankami?

Oznaczałoby to, że tanki byłyby mniej chroniące, a bardziej ofensywne. Bariery byłyby mniej powszechne, obrażenia większe (tanki zadają więcej obrażeń i otrzymują zmniejszone obrażeń) co jest trochę straszne. Eksperymentowaliśmy już to rozwiązanie i było całkiem fajne, ale gra zdawała się wyglądać zupełnie inaczej. Gracze musieliby grać znacznie agresywniej kiedy nie możesz już liczyć na wsparcie osłonowe barier.

Nie wiemy jak rozwiną się te testy ale jest całkiem interesująco.