Koronawirus opóźni mecze Overwatch League

Włodarze Overwatch League ze względu na panujący w Chinach koronawirus przekłada mecze w tamtym regionie.

blizzard przenosi turniej HS online

Koronaworus zbiera śmiertelne żniwa na całym świecie. Choroba dotarła również do Polski, gdzie odnotowano kilka przypadków zarażenia. Ale nawet w Polsce mentalność lekarzy każe odsyłać zarazonych samodzielnie do kolejnych szpitali gdzie wzrasta drastycznue ryzyko zarażenia innuhc obywateli naszego kraju.

Wirus rozprzestrzenia się tak szybko, że włodarze Overwatch League postanowili odwołać wszystkie mecze w Chinach w lutym i marcu i przełożyć je na późniejszy okres. Informacja ta pojawiła się na oficjalnym profilu ligowym.

Najważniejsze jest zdrowie graczy, którzy reprezentują barwy poszczególnych klubów. W Chinach trwa zmasowana kontrola na lotniskach, która może utrudniać przemieszczanie się pomiedzy miastami aby jak najszybciej odseparować chorych.

Overwatch League już i tak ma problemy. Po informacji o zmianie platformy do transmisji Pete Vlastelica dowalił do pieca informując o braku możliwości zdobywania tokenów za oglądanie meczów co bardzo mocno może odbić się na zainteresowaniu fanów.